Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

План для купівлі житла в США

0

Вирішили купити нерухомість в Америці, але не знаєте, звідки почати? Не хвилюйтеся, ви не одні. Я там був, і, напевно, якщо б сьогодні туди вернувся, довелося б складати план заново: звідки почати, як рухатися, що робити і який буде фінальний результат. Тож ця стаття буде інструкцією для вас.

Такі великі справи можуть здаватися нереальними, але пам’ятайте: побудова пірамід у давні часи також була чимось надприроднім. Але їх будували, один камінь за раз. Тож так само ми будемо досягати нереальної цілі, один крок за іншим.

Вам набридло платити за оренду, жити з кимось у квартирі чи ви просто хочете мати щось своє? Тому ви вирішили купити нерухомість. Тож який перший крок? Ні, перший крок – не гроші, за них, будь ласка, забудьте. Менi все одно, чи у вас немає збережень, чи ви в кредитах по вуха, чи у вас є тільки $100.

  1. Визначтеся, що саме ви хочете, тобто який вид нерухомості. Квартиру, будинок у місті чи за містом, кооператив. Поки що не думайте про величину, тобто скільки спалень і скільки ванн та туалетів. Просто вирішіть, чого саме ви хочете.
  2. Визначіться з місцевістю. Складіть список, який буде складатися з 3 колонок. Де я хочу жити, де я не проти жити, де я 100% не хочу жити. Якщо ви не самі, то складіть цей список з дружиною, чоловіком чи дітьми. Будьте детальними і відвертими з собою.
  3. Потім визначте собі, чи ви хочете новобудову, стару з ремонтом, або стару без ремонту, або повністю вбиту. От наприклад, коли ми з дружиною шукали житло для купівлі, ми були не проти купити щось вбите повністю, але щоб заплатити менше. Це було свідоме рішення з початку.
  4. Фінансовий статус. Напишіть ці рядки і напроти кожного з них зазначте відповідну цифру.
    • А) скільки ви заробляєте за годину (якщо вас двоє, додайте заробітки). До речі, часто чую такий термін: «чистими чи брудними», «на чек чи на руки». Тобто з вирахуванням податків чи без. Ви маєте записати без вирахування податків, тобто те, що ви офіційно заробляєте.
    • Б) помножте кількість годин роботи в тиждень на вашу погодинну плату і потім на 52. Це буде ваш річний заробіток.
    • С) запишіть суму всіх боргів, яка у вас є (офіційних), тобто кредитних карток, кредиту на машину чи на щось інше тощо, усе додайте в одну суму. Якщо немає, то пишіть «0».
    • Д) запишіть місячну плату за кредити загалом. Тобто скільки ви платите всього в місяць, щоб сплачувати кредити.
  5. Дізнайтеся свою кредитну оцінку. Це можна зробити безкоштовно, прочитавши цю статтю.
  6. Тепер є два шляхи. Теоретичний і напівтеоретичний. Теоретичний: ви множите ваш місячний заробіток на 28% і віднімаєте місячний кредит. Відсоток може бути більшим, все залежить від вашої кредитної історії. Це може бути десь аж близько 43%. Отже, вийде, скільки ви реально можете платити за кредит. Тепер множимо на 360 місяців. Це сума, на яку ви можете розраховувати на купівлю житла. Тож ще раз ця формула ось:

    ((місячний заробіток * 28-43%) – ваша місячна сплата за кредити) * 360 = це сума, на яку ви можете розраховувати купити житло. 
    Напівтеоретичний метод – це ви йдете в будь-який банк, де видають кредити і просите pre-approval. У вас візьмуть всю інформацію і скажуть приблизно, на скільки вам би дали кредит.
  7. Тепер від цієї інформації відштовхуйтеся і дивіться в районі, в якому б ви хотіли або були б не проти жити, ціни на нерухомість, того типу, який вас цікавить. У випадку, якщо ціни зависокі, треба подумати, як заробляти більше, або шукати в інших місцях, де буде варіант вам по кишені. Або ж дивіться на будинки, які потребують ремонту, і тому ціни на них нижчі.
  8. Скажімо, ви приблизно зрозуміли ціни, і вони вам підходять. Наступний етап – це знайти агента з нерухомості і сказати, який вас цікавить тип житла, попросити, щоб він додав вас до емейл-розсилки. Це автоматична розсилка, яка за вашими критеріями буде висилати те, що ви шукаєте відразу, як воно вийде в продаж.
  9. Як тільки вам щось сподобається на фото та в описі, назначте зустріч і підіть подивіться на житло. Але коли назначите зустріч, попросіть, щоб агент показав мінімум 5 об’єктів, навіть якщо вони вам не подобаються.Чим більше ви побачите, тим більше можливості знайти те, що ви шукаєте, навіть якщо ви самі не знаєте, що хочете. Обіцяю, десь після 5 переглянутого будинку ви будете, як професіонал, бо вже так багато знаєте 😉
  10. Паралельно, як шукаєте (а це може зайняти багато часу, нам з дружиною це зайняло один рік), відкладайте на перший внесок і оформлення документів. 3,5% – перший внесок, і десь біля 7% – це оформлення документів. Це гроші, які вам потрібно мати готівкою.
  11. Якщо щось сподобається, робіть пропозицію через агента. Тільки прошу вас, не робіть це на перший будинок, який ви побачили. Подивіться інші. Хіба ваша пропозиція – це 50% від ціни, яку просять 😉Як вже не в одній статті писав: не забувайте торгуватися.Як би вам це соромно не було, навіть 1% знижки – це хороша сума: з $200,000 це $2000. Моя порада: ваша пропозиція має бути десь на 5-10% менша ціни, ну якщо це житло нормальне. Вони вам у будь-якому випадку зроблять зворотню пропозицію.І не слухайте агента, який буде казати, що не треба це робити. Бо вони не продадуть. Ви спробуйте. І ще одне. Пам’ятайте: в агента завдання – продати. Він з цього отримує комісійні. Тож не піддавайтеся на тиск.
  12. Коли вашу пропозицію прийняли, у вас є десь до 30-60 днів, щоб взяти кредит. Ви можете подаватися через будь-який банк, але я рекомендую свій варіант. Зверніть увагу: це не реклама і мені за це не платили, і ніякої користі ні я, ні сайт не отримає. Я рекомендую робити кредит через Оксану Дац – це українка, яка робить нереально класну роботу. З нею я, батьки, сестра і друзі брали кредит. І кожного разу вона веде нас за руку, як все правильно робити. Але звичайно що ви  можете зробити це в будь-якому банку з будь-яким хорошим брокером з кредитів.

На цьому і закінчу, тому що вам вже в банку розкажуть, що робити далі. Головне не хвилюйтеся, все буде супер. Чесно, коли брав кредит в чверть мільйона, також було не по собі, але до цього можна звикнути.

Розкажу детальніше пізніше про деякі частини в деталях. Це просто був план крок за кроком, що потрібно робити. Пам’ятайте: у цій справі головне – дія, без дії нічого не зрушиться з місця, як би ви про то не мріяли і не хотіли.

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com