Як продати авто у США

0

Ось і настав той день, коли ви вирішили продати старе авто і купити нове.
Одразу скажу, що у США це зробити набагато простіше, ніж в Україні: паперової тяганини менше, та й в цілому весь процес займає небагато часу.


Для початку, слід ознайомитися з правилами продажу авто на сайті DMV (Department of Motor Vehicles) у вашому штаті, адже у різних штатах вони можуть декілька відрізнятися.


3 способи поширення інформації при продажу авто

Тепер, власне, щодо поширення інформації про те, що ви збираєтесь продати автівку. Ви можете використати багато різних способів (друзі, колеги, знайомі знайомих), тож раджу залучити одразу декілька з них.

По-перше, це звичайно, Інтернет з його безліччю ресурсів:

Peer-to-peer сайти:

Також можна розмістити об’яву про продаж автівки на Facebook Marketplace або у Twitter.

По-друге, старі-добрі оголошення «Car for sale by owner» з фото авто та вашими контактами, які слід розклеїти на магазинах, зупинках та інших місцях, де буває багато людей.

По-третє, напис «For sale» на задньому склі власне самого авто. Це також привертає увагу потенційних покупців. Напис можна роздрукувати самому або придбати у супермаркеті Walmart.


Розміщення об’яви

Яку інформацію слід вказувати в об’яві:

 1. Ціну, яку ви бажаєте за авто
 2. Модель авто, колір, комплектацію
 3. Рік випуску
 4. Пробіг
 5. Стан авто
 6. Декілька фото інтер’єру та екстер’єру з різних ракурсів
 7. Ремонтні роботи, якщо були
 8. Номер у базі VIN (Vehicle History Report)
 9. Ваші контакти

А тепер, стосовно самого стану авто. Його слід привести до ладу — помити (можна ще покрити воском, адже американці люблять, коли авто виглядає «наче щойно з салону», це також є «плюсиком», коли визначаєте ціну), та виправити значні несправності (або продавайте «as is» та обов’язково попередьте за них).
Визначаючи ринкову ціну на авто, можна скористатися ресурсом Edmunds.com розділ Appraisal, або на сайті https://cars.usnews.com/cars-trucks/used-cars. Але тут також діє традиційне правило продавця: ставте ціну трохи вище за ту, за яку ви готові її віддати, (адже продаж машини у США — це той ще «аукціон» з торгами).


Тест-драйв

Звичайно, потенційні покупці захочуть перевірити автівку на тест-драйві, тож головна порада тут — їздить разом з ними у машині, не залишайте їх самих. До речі, тут теж є деякі правила безпеки:

По-перше, дізнайтесь повне ім’я потенційного покупця та де він живе.

По-друге, визначтесь з методами оплати (чеки та money orders не дуже бажана опція, але, якщо ж таки оберете такий спосіб, переконайтеся у тому, що ви отримали гроші перед тим, як підписувати документи).


Необхідні документи

Отже, коли вашим авто зацікавились та, після всіх перевірок вирішили його купити, окрім основних документів на авто, на момент підписання угоди слід приготувати наступні документи:

 • звіт технічного стану автівки з копією всіх ТО даної автівки (його можна придбати на сайти Autocheck.com або на станціях техсервісу).
 • Bill of sale (його можна завантажити на сайті legalcontracts.com).
 • Release of Liability,  яку зазвичай надсилають до місцевого DMV.  
 • Інші додаткові документи, які можуть вимагати правила вашого штату

Крім того, правила деяких штатів вимагають надавати гарантійні документи (warranty documents) про те, що авто може пройти всі тести, у гіршому випадку, ви можете понести матеріальну відповідальність.

Також слід уточнити, чи потрібно у вашому штаті надавати найбільш актуальний smog inspection certificate, перед тим, як віддавати авто новому власнику.

Потім не забудьте повідомити своїй страховій компанії про продаж своєї автівки та припинення договору (або переоформлення його на нового власника).

І, нарешті, перед тим, як віддавати ключі від авто, переконайтеся, що ви зняли номери, аксесуари та не залишили у машині особисті речі чи документи.

Бажаємо вдалих угод!


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar