Як продати нерухомість в США

0

Є люди, які вже тут не перший рік і мають одну або більше нерухомостей в Америці. І, можливо, хочуть їх продати. Деякі не знають, звідки почати, а деякі, може, в розпачі, чому їхній дім не продається. Тож у цій статті, з вашого дозволу, розповім, як можна продати нерухомість в Америці, а також про корисні ресурси для цього.


Яка різниця між продажем інвестором і власником?

Різниця в тому, що власник житла базується на емоціях: «Я вставив нові вікна, я зробив нову підлогу, це надзвичайно комфортне житло», – таке часто можна почути, коли продає власник. А найцікавіше те, що він на будь-якому оновленні ще й хоче заробити. Я не звинувачую цих людей, бо, напевно, якби я продавав своє житло вперше, робив би так само.

Інвестор продає, засновуючи все на фактах. Він це робить тому, що знає: якщо ціна надто висока, і навіть якщо він знайде покупця, банк не надасть кредит.


Що треба знати для продажу нерухомості

  1. Ціна вашої нерухомості на ринку, тобто ціни поблизу на схожі будинки, які зараз продаються.
  2. Ви можете зробити оцінку: інспектор приходить, дивиться на ваш будинок і каже, скільки він коштує.
  3. Ви можете попросити в агента з нерухомості рапорт, який міститиме всі продані будинки, схожі на ваш, за останні кілька місяців.

Способи продажу нерухомості в США

Гаразд, ціну встановили, але як продати?

Це нелегка справа, але реальна. На цей час вам треба буде стати так званим піарником або маркетологом. Треба буде всюди розповідати про те, що ви продаєте. Окрім цього, ось кілька методів, які працюють.

  1. Агент з нерухомості. Так, вони не безкоштовні, їхня вартість – приблизно 6% від продажу житла. Але вони роблять всю роботу за вас. Найбільша вигода – це те, що вашу нерухомість виставляють на МЛС. Це система, до якої вносять будинки, і агенти з нерухомості, навіть з різних компаній, можуть бачити їх і показувати своїм клієнтам. Тож таким чином на вас працює не один агент, а сотні.Також ви можете торгуватися про відсоток, який бере агент. Тобто можете знизити з 6% до 4% чи 5%. Але якщо ви не бажаєте віддавати комусь частину вашого заробітку з майна й відчуваєте, що продасте самі, є інші варіанти.
  2. Zillow.com – це один з найпопулярніших сайтів про нерухомість. Виставляти можете безкоштовно. Моя порада – заповнити всі поля й додати всю інформацію про нерухомість, а також гарні фото. Гарні фото відіграють значну роль у досягненні успіху в продажу нерухомості.
  3. Zillow Rental Manager (раніше Postlets) – це один з веб-сайтів від zillow. Його перевага в тому, що сайт синхронізує виставлення вашої нерухомості на велику кількість інших веб-сайтів.
  4. Craigslist – ну як ми могли пропустити цей сайт. Скажу чесно, він мій улюблений. На ньому головне – експериментування й послідовність.

Як би не було спокусливо продавати дім самотужки, і як би ви не хотіли зекономити, я все одно рекомендую скористатися послугами хорошого агента, який зробить все за вас. Не тому, що ви ліниві, а тому, що це непросте завдання. Також ви збережете собі нерви, коли потенційні покупці відмовлятимуться від купівлі, тому що стіни в кухні не такі. Смішно, але правда.

І наостанок. Неважливо, продаєте ви самі чи з агентом, не забудьте умеблювати дім. Це відіграє велику роль, адже люди деколи можуть купити будинок тільки тому, що їм подобається в ньому якась картина.

А які ваші поради щодо цього?..

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com