Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Переваги та недоліки американського громадянства

0

Хоч це і збіг обставин, все одно розповім про нього. Учора отримав таке запитання від читачки Immigrant porada: «Які плюси й мінуси складання на громадянство?», а сьогодні вже йду на присягу й через кілька годин стану повноцінним американським громадянином. Щоправда, з акцентом.

Тож, які переваги й недоліки американського громадянства? Загалом, права ті ж самі, окрім двох пунктів. Тепер ви можете голосувати, а також обов’язково маєте бути членом суду присяжних, коли вас викличуть. Але якщо заглибитися в деталі, то можна знайти й інші відмінності. Спробую зараз написати про всі, що знаю і що зміг знайти на офіційних державних сайтах.

Отже, почнімо з мінусів, щоб потім завершити перевагами.


Недоліки отримання американського громадянства

 1. Це коштує приблизно $650+, також ви мусите відмовитися від трьох робочих днів. Бо вам треба буде піти здати відбитки одного дня, іншого дня – інтерв’ю і ще іншого – присяга. Це не підряд, а в різні дні. Тому якщо ваша green card дійсна ще 5 або більше років, це для вас зайва витрата. Але в мене залишився лише рік за green card, тож логічніше було заплатити за громадянство, ніж поновлювати green card.
 2. Тепер ви змушені бути членом суду присяжних кожні два роки, коли вас викличуть. І вам пощастить, якщо суд буде один день. Буває, що й тижні затягується. Коли я піду туди вперше, то детально розпишу, як все було.
 3. Подорожі в Україну. Якщо вам потрібно поїхати в Україну більше, ніж на 90 днів, то вам знадобиться віза. Але на меншу кількість днів, то не потрібна.
 4. В Україні нема подвійного громадянства, тому доведеться відмовитися від нього, але не знаю чи хтось робив таке. В Америці дозволене подвійне громадянство. Тож коли українці роблять американське громадянство, їх ніхто не змушує відмовлятися від українського. Ну й звісно, що Америка не пише листи в Україну й не каже, що хтось став їхнім громадянином. Тому Україна не знає, що ви стали американським громадянином, і досі вважає вас українським громадянином. Чому це мінус? Бо за законом ви повинні відмовитися від громадянства України.

Переваги отримання американського громадянства

 1. Якщо ваші батьки, брати чи сестри залишилися в Україні, ви можете виробити їм Green cards, і вони матимуть можливість жити з вами.
 2. Ви можете голосувати.
 3. Ви можете зробити собі американський паспорт і подорожувати майже в будь-яку країну без візи. Втім, є певні обмеження. Наприклад, Росія та ще кілька країн вимагають візу від американців. Але більшість країн – ні. До речі, це одна з найважливіших причин, з яких громадянство було для мене таким важливим.
 4. Якщо ви чоловік, ви можете більше не перейматися, що вас заберуть до української армії, якщо ви приїдете в Україну.
 5. Вас не зможуть депортувати. Якщо у вас green card, вас можуть депортувати за тяжкі злочини чи махінації. Маючи громадянство, такого не може стастися завдяки американській Конституції, бо ви перебуваєте вдома.
 6. Вам не потрібно поновлювати документи, щоб легально перебувати в країні. Немає мороки з візою, green card тощо.
 7. Ви можете подати заявку і працювати на державних роботах.

Додаткові запитання, які можуть виникнути у вас щодо статусу громадянина

  • Чи стасус громадянина дає якісь додаткові переваги чи недоліки в плані нерухомості? Щодо купівлі нерухомості нічого не змінюється, Немає жодних спеціальних правил. Ви можете так само купити чи продати нерухомість, будучи резидентом США чи громадянином.
 • Чи статус громадянина впливає на спадщину? Ні, не впливає. Чи ви громадянин США, чи просто резидент, закони не змінюються щодо вас щодо того, кому ви хочете залишити спадщину. Є винятки, але вони більше пов’язані з податковою (IRS), а це вже зовсім інша тема.

Ось кілька плюсів і мінусів. У кожної людини різна ситуація, тож ви самі повинні вирішувати, що для вас краще. Якщо ви знаєте про додаткові переваги й недоліки, будь ласка, напишіть у коментарях нижче.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com

Pin It on Pinterest

Share This