Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Як знайти житло в США для оренди

0

Неважливо, коли ви приїхали в Америку, житло в США завжди шукають однаково. Для цього є різні методи, але вони підходять і тим, хто давно живе в Америці і тим, хто щойно приїхав.

У Штатах реально знайти хорошу квартиру в гарному районі за доступні гроші, але проблема в тому, що багато хто (а особливо, іммігранти) не знає, як це робити.

Саме тому я виклав нижче інформацію про те, як досягти успіху в пошуках житла в Америці.

Метрополіс чи маленьке містечко?

Насамперед треба визначитися, де ви, і який метод пошуку вам підходить найбільше.

Якщо ви живете у великому місті, наприклад, в Нью-Йорку чи Чикаго, то ви маєте, пам’ятати, що там ніхто ні на кого не чекає. Тобто сьогодні є житло для оренди, а завтра вже не буде. Маленьке уточнення, у цьому випадку я маю на увазі квартири доступні для новоприбулих, не йдеться про квартири в багатих районах за $5000-$40000 в місяць.

З іншого боку, якщо ви переїхали в маленьке містечко, де населення складає 10 тисяч людей, то там активність може бути не так швидка з орендою, і це вам буде на користь, оскільки в такому випадку ви можете вибрати і поторгуватися.

Виберіть район

Спочатку потрібно визначитися з районом, де б ви хотіли жити. Зазвичай, це залежить від місця вашої роботи чи навчання, але є й інші фактори.

На Immigrant porada є стаття, яка може вам з цим питанням допомогти – Як вибрати район для купівлі нерухомості. У статті я пишу про те, як вибрати район для купівлі вашого першого будинку, але ті самі методи можна використати і для оренди.

Визначте вартість оренди

Наступним кроком буде визначитись, скільки ви можете собі дозволити платити за оренду. Це буде вашою точкою опори від якої ви зможете відштовхнутися, вирішуючи чи знімати квартиру окремо, чи ділити її з кимось (знімати кімнату, наприклад).

Якщо ви не орієнтуєтесь в цінах на квартири в тому чи іншому районі, от хороший сайт, де можна ввести адресу бажаної квартири чи району, вказати кількість спалень і дізнатись середню ціну в тому районі. RentoMeter – www.rentometer.com. Цей сайт перевірений.

От для прикладу подивімося, скільки може коштувати однокімнатна квартира в оренду в Ridgewood (Queens), NY.

Який ми отримали результат? В середньому така квартира буде коштувати близько $1250 на місяць.

Інший метод визначення ціни квартири – це слідкувати за квартирами протягом 1-2 тижнів, якщо у вас є час. Найкраще слідкувати за цінами на сайті Craiglist (про нього напишу нижче). Він дуже схожий на український OLX (якщо знаєте, це колишній Slando).

Отже, визначившись з районом та сумою на яку розраховуєте, ви готові до пошуку. Ноги в руки і вперед!

Основні способи і ресурси для пошуку квартири

  1. Можна найняти агента з нерухомості і він допоможе вам знайти те, що ви шукаєте (ну звичайно, якщо це буде хороший агент). Але тут один нюанс, який потрібно знати. Хто аренду платить? Ви чи орендодавець (landlord)? Ось, наприклад, в Нью-Йорку ви маєте заплатити агенту за його послуги. Скільки? Одну місячну плату за оренду. Тобто якщо орендa коштує $1250, ви будете змушені заплатити йому додаткові $1250 за те, що він знайшов вам квартиру. Але в маленьких містах з цим може бути якраз навпаки. Наприклад, а Поконос, у штаті Пенсильванія, хазяїн платить агенту за те, що він здає житло.
  2. Простіший (а головне, дешевший) шлях – це написати всім своїм знайомим на Facebook або в українсько-американських групах на Facebook, що ви шукаєте квартиру в тому чи іншому районі. Ви ніколи не знаєте, хто кого і що може знати. Також можете у нас в групі на Facebook написати
  3. Найменш традиційний спосіб пошуку житла – це гуляти районами, які вам подобаються і шукати оголошення FOR RENT. Цей спосіб для тих, хто не поспішає переїжджати. Цей старий-добрий спосіб – найвигідніший, оскільки ви можете вживу поговорити з хазяїном і поторгуватися.
  4. Але найефективнішим способом (до того ж, безоплатним) є пошук на спеціалізованих сайтах. Ось список цих сайтів пошуку житла:
  • http://craigslist.org/  – мій улюблений сайт. Найeфективніший в плані пошуку житла, тут завжди оновлена інформація. До речі, найкращий спосіб якнайшвидше отримати відповідь на цьому сайті – це телефонувати чи писати смс щодо таких оголошень. Якщо будете писати email, це займе довше часу, на відміну від телефонного дзвінка.
  • http://polishclassifieds.com/ – шпрехаєте польською? У такому випадку, це хороший сайт для пошуку квартири. Навіть якщо ви й не говорите польською, все одно можна пробувати телефонувати і говорити, як зможете. Практика показує, що коли комусь потрібно продати, а комусь купити, то всі одне одного швиденько розуміють  З мого особистого досвіду, багато знайомих знаходили житло саме на цьому сайті. Мінсу в тому, що оголошення там виставляють не з усіх міст, переважно з мегаполісів.

  • http://mall.rusrek.com/ – веб-сайт російськомовної громади. Ну тут все просто – телефонуєте і домовляєтесь. Тут можуть знайти житло ті, хто не говорять ні англійською, ні польською. Цей сайт також покриває в основному великі міста Америки. Також багато оголошень тут забувають знімати, коли вони вже не актуальні, але ви все одно не розчаровуйтеся і шукайте.

  • www.padmapper.com – це досить новий для мене сайт, тож багато не можу сказати. Дуже зручна система, яка сканує різні веб-сайти, де здають в оренду житло і підсумовує всю інформацію на одній сторінці-карті.

5. Property management company. Великими будинками з багатьма квартирами в 99% випадків керує Property management company – це компанія, яку власник найняв для всієї роботи. Переважно реклама команії є на в’їзді в комплекс або на самому будинку написана назва і телефон компанії. Або ж можете просто ввести в Google property manager і назву міста, де ви хочете знімати житло.

Можете зателефонувати їм і запитати, чи є в них якісь квартири для оренди. Для цього треба мати нормальну кредитну історію й розказати, що ви заробляєте гроші. У кожної компанії різні умови, але зазвичай треба заробляти у 3 рази більше ніж оренда житла. Тобто якщо на місяць оренда становить $1000, то вам треба заробляти $3000 на місяць і мати можливість це довести.

  1. Газети. У наш час – це найменш популярна форма реклами, але все одно можна знайти житло. Які саме газети? Найпопулярніша – це Russkaya Reklama, яка коштує $0.25 або є безкоштовною в NetCost Market. Також є інші російські газети, де є секція оголошень. Якщо ви живете в маленькому місті, то там може не бути преси українською чи російською мовою, тоді запитайтеся про Local Newspaper і у розділі оголошень під назвою Classified там буде декілька оголошень про житло неподалік.

Далі я розкажу про дуже популярні сайти, але особисто ні я, ні мої знайомі не мали успіху там у пошуку житла. По-перше, переважно там рекламують житло агенції. По-друге, виставляти всі там поспішають, а от зняти з веб-сайту, коли житло вже здане, ніхто не спішить, тобто інформація часто застаріла.

Тому рекомендую не марнувати час, хіба це ваша остання надія. Ці веб-сайти – дуже хороші ресурси, коли ви шукаєте нерухомість для купівлі. Ось список сайтів:

Коли телефонуєте щодо оголошень з сайту чи газети, перше, що потрібно, запитатися, чи ви говорите з власником, який здає житло чи з агентом з нерухомості. Дуже багато агентів рекламують житло в секції власників.

Як це працює? Він покаже вам житло, вас воно зацікавить і аж потім він скаже “Добрий день, я агент, мені потрібно заплатити”. Тому раджу відразу запитуватись і не марнувати часу.

Важливі деталі щодо оренди квартири в США

  • В Америці 99% орендодавців беруть security deposit. Security deposit – це гроші, які landlord тримає протягом всього часу, що ви орендуєте житло, як гарант. У 99% випадках security deposit дорівнює одному місяцю орендної плати.
    Тож вам потрібно бути готовими заплатити відразу за перший місяць плюc security deposit. Вам його мають віддати, коли ви з’їжаєте з тієї квартири і лишаєте її в тому ж стані, в якому вона була, коли ви почали там жити. І у випадку будь-якого пошкодження майна гроші знімають з security deposit.
    В контракті, який ви підписуєте з landlord при знятті житла, має бути точно вказано суму, яку ви заплатили за security deposit, або під сумою має бути написано SECURITY DEPOSIT.
  • Завжди підписуйте контракт (lease agreement), в якому вказані всі умови вашої оренди. Коли саме ви маєте платити, в якій формі, які є late fee, за що ви відповідальні, а за що landlord. Навіть якщо ви знімаєте кімнату, підписуйте контракт, в якому буде вказано всі деталі: хто за що відповідальний.
    У мене є подруга, яка судила свою власницю квартири за те, що та не хоче віддавати її security deposit. Якби не було контракту, не було б доказу, бо на словах нічого не докажеш і вона не змогла б повернути свої гроші, а так це питання часу.
  • Завжди платіть банківським чеком. На чекові потрібно писати, за що ви платите (for rent). Читайте, що таке банківський чек і як ним користуватися. Винятком може бути, якщо ви знайшли дуже хорошу оренду за дуже низьку ціну, але власник не погоджується на оплату чеком а тільки готівкою. У такому випадку завжди вимагайте receipt (чек), де буде записано, за що ви заплатили (наприклад 123 Main Street – rent October 2014).
    Здебільшого орендодавці не хочуть брати гоші чеком, оскільки так вони мають можливість не показувати ці доходи наприкінці року. Якщо вони хочуть тільки готівку, то торгійтеся, просіть про знижку. І нормальну таку знижку – 5-10%.
  • Landlord має право попросити у вас певні документи: доказ про доходи, ID (копію посвідчення особи), а також підписану вами форму, що ви погоджуєтесь на перевірку вашого background i credit history. Можливо, для вас це занадто, але я з власного досвіду знаю, що не всі люди, які хороші на перший погляд дійсно є чесними і сумлінними квартирантами або спроможними регулярно платити. Якщо ви знімаєте квартиру через management компанію, в них на такий випадок є форма, яку ви маєте заповнити, а також оплата за розгляд цієї форми ($25 – $100).
  • Не торгуйтеся телефоном. Запитайте про все телефоном і якщо це те, що ви шукаєте, призначте зустріч. І вже коли вам сподобалося те житло, можете запитати, чи можливе зниження ціни.
  • Пам’ятайте, найгірше, що може статися, це вам скажуть: “Ні”. Тож торгуйтеся. Тільки не перегніть палку, будучи занадто агресивними.
  • Що містить ціна оренди? Це питання обов’язково ставте, коли знімаєте кімнату, а не окрему квартиру. Чи оплата комунальних послуг, Інтернету і так далі включена в ціну за кімнату чи за ці послуги потрібно буде додатково платити?

Як досягти успіху?

Часто люди або пишуть до нас на Immigrant porada, або й особисто розповідають, як нереально знайти житло у великих містах. Я згодний, що це важко, але не неможливо. Просто треба робити це щодня: шукати, телефонувати й ходити дивитися. Чим більше ви будете бачити, тим більше шансів знати щось. Або ж, як люблять казати, вам пощастить.

Наостанок, одна з головних порад – робіть все швидко. Зателефонували, подивилися, підписали контракт, переїхали, запросили мене в гості (останній пункт необов’язковий) 🙂 .

Leaderboard Ad

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com