Чи варто працювати в США лише заради грошей?

0

На це питання важко відповісти навіть досвідченим людям. Є багато причин «за» і «проти». Багато залежить від вибраного моменту та життєвої ситуації. Якщо, ви, наприклад, лише приїхали в чужу країну і вам потрібно швиденько заробити кілька доларів, то ваша відповідь на вище поставлене питання очевидна.

Проте якщо ваша життєва ситуація не є критичною, тоді виникає бажання працювати не лише заради грошей. Що саме я маю на увазі?

Американські компанії щедрі на додаткові премії та переваги для своїх працівників. Ваші премії будуть залежати від вашої роботи. Тому обираючи роботу, звертайте увагу не лише на заробітну платню, але й на цей фактор.

Якщо ви ведете інтенсивний пошук роботи, то через певний час у будь-якому випадку, отримаєте те, що шукаєте. Тому, шукаючи роботу, не думайте лише про заробітну плату, але й про такі переваги:

 1. Практика та знання
  Звертайте увагу на те, чому ви можете навчитися або в чому вдосконалитися. Якщо ви хочете стати цінним працівником, перейти у вищу категорію, тоді ставте собі за мету не гроші, а вміння та досвід. Навчайтеся чомусь новому та постійно удосконалюйтеся. У мене є багато знайомих та друзів, які досягнули найвищих вершин, лише через те, що вони вчилися і впевнено йшли вперед.
 2. Медична страховка
  Медична страховка відіграє важливу роль у житті американців, якщо у вас її немає, то вам доведеться заплатити досить великий штраф. У Штатах медицина досить дорога. Тому якщо у вас будуть проблеми зі здоров’ям та не буде страховки, це відіграє вагому роль у ваших фінансах. Тому якщо ви маєте часті проблеми зі здоров’ям, то краще знайти роботу із меншою зарплатнею, проте таку, де компанія оплачує медичне страхування.
 3. Стоматологічна страховка
  В Америці в ціну звичайної страховки не входить лікування зубів. Багато компаній її не пропонує. Моя, наприклад, запропонувала таку страховку аж у кінці 2015 року. До речі, мені, до цього, навіть пропонували роботу із більшою зарплатнею і стоматологічною страховкою. Проте, я відмовився, бо знайшов свій спосіб лікувати зуби в Нью-Йорку дуже дешево.
 4. Вихідні дні
  Якщо ви – любитель подорожей, то цей фактор відіграє для вас визначну роль. Загалом, в Америці два тижні відпустки та ще п’ять днів лікарняних. Решта – це вихідні за власний кошт, проте і їх дають працівникам з великою неохотою. Часто ви не можете взяти відпустки більше, ніж на один тиждень. Хтось скаже, що це несправедливо, проте часто цей аспект не обговорюють. Тому ідучи на співбесіду, обов’язково уточніть цей момент.
 5. Пенсійний рахунок
  Деякі компанії пропонують вам відкрити ощадний пенсійний рахунок. Ваші гроші вкладають в акції і вони, теоретично, ростуть. До цієї теми ми ще повернемося пізніше.
 6. Кошти на транспортні витрати та парковку
  Одна річ, яку моя компанії додала у 2009 році, це купівля проїзних квитків за кошти, які не оподатковуються. Як це працює? У вас кожного місяця з картки знімають гроші за метро, а далі ваша заробітна платня оподатковується. Тож, фактично, ці кошти на транспорт не оподатковуються, і, повірте, це досить великий плюс. Така сама ситуація і з парковкою.
 7. Премія в кінці року
  Не всі компанії видають премії у кінці року. Наприклад, у вас є вибір між роботою за $50000 в рік і $55000 в рік. Але компанія із меншою зарплатнею оплачує премію в розмірі 10%. Тоді виходить, що дві компанії за рік платять однакову суму, просто способи оплати у них різні. У такому випадку потрібно звертати увагу на інші фактори.
 8. Відстань від роботи до дому
  Якщо, наприклад, до однієї роботи вам їхати дві години і вашу працю оплачують $19 за годину, а до іншої – 30 хвилин і оплата становить $15 за годину, то яка робота краща? На перший погляд – перша. Але врахуйте, скільки часу ви витрачаєте на доїзд – того часу, коли б ви могли працювати. Враховуйте такі речі.
 9. Графік роботи
  Звичний робочий день – це 8 годин на день та 40 робочих годин на тиждень. Деякі компанії працюють більше, проте цей час оплачується у 1,5 раз краще. Дехто ж користується вашою добротою і просто просить посидіти довше, щоб закінчити проект чи щось доробити. Або ж просять працювати на вихідних. Ці моменти уточняйте перед тим, як погоджуватися на роботу. У мене була співбесіда, коли мене просили працювати деякі дні вночі, і я від цієї роботи відмовився.
 10. Атмосфера на робочому місці та корпоративна культура
  Попросіть людину, що проводить співбесіду, показати робочі місця працівників. Подумайте, що ви відчуваєте у той момент. У мене цього літа було дві співбесіди. На обох мені показували офіси. Перша компанія пропонувала трошки більшу зарплату, ніж я зараз отримую, проте у них був чудовий офіс. Інша – досить високу зарплатню, але офіс похмурий і сірий, що зовсім не хотілося там працювати. Тому атмосфера робочого місця грає у виборі роботи одну із вирішальних ролей.

Це основні критерії, які ви повинні врахувати, окрім грошей, коли вибираєте собі роботу. Найголовніше – не концентруйтеся на грошах, адже окрім них, потрібно враховувати низку переваг тої чи іншої компанії-роботодавця.

А який ваш досвід? Що можете додати до вище переліченого списку?


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com