Рутинні справи на роботі

0

Рутинні справи – це такі, які ми робимо кожного дня або тижня чи через певний період часу на роботі. Можливо, у вас зараз немає певного графіку, але у вас точно є певні обов’язки, які потрібно виконувати на роботі серед тижня. Планування часу в розподіл справ – дуже актуальна тема сьогодні.

Як проходить ваш день: ефективно чи не дуже? Є простір для вдосконалення? Чудово. Тоді зробімо такий крок.

Планування роботи – дуже важливе, воно економить нереально багато часу. Проте також необхідно знайти, що ви хочете робити в певний період, адже тоді вам буде відомо, чи у вас буде час та місце ще на один додатковий проект чи на ще на одну зустріч. Власне, йдеться про ті справи, які часто повторюються і є невід’ємною частиною роботи. Ось наприклад:

 1. Перевірка електронних листів
 2. Відповідь на електронні листи
 3. Робота над проектами
 4. Зустрічі
 5. Звітування
 6. Прибирання робочого місця
 7. Обід

Коли ви перевіряєте електронні листи? Тоді, коли вони приходять. Це класно, але це неефективно. Коли ви берете обід? По-різному, залежить від бажання. Це класно, але це порушує ваш графік. Коли ви працюєте над проектами? Коли залишається час або ближче до здачі проекту. Це супер, але це тільки виправдання для людей: мовляв, вони краще працюють під тиском.

Як покращити свій процес роботи, зняти стрес і завжди бути над справами, а не під ними? Відповідь проста: створіть рутинні справи і дотримуйтеся їх. Про що я? Наприклад:

 1. Перевіряйте і відповідайте на електронні повідомлення о 10:00 і о 3.30. Щодня. Ви можете писати нові листи у будь-який момент, але перевіряти вхідні не можна. У цей час не думайте про жодні інші справи. Більше про це читайте тут.
 2. Щодня о 16.40 протягом 15 хвилин звітуйте про те, що ви зробили за день.
 3. Щодня о 16.55 прибирайте своє робоче місце.
 4. З 13.00 до 14.00 обідайте.
 5. У весь час, що залишився, працюйте над проектами і ходять на зустрічі.

Як бачите, вимальовується картинка вашого робочого дня. Намагайтеся робити все просто: справа, година і час виконання.
Таким чином, ви будете знати, що і коли ви робите, а також стандартні справи стануть вашою звичкою. І якщо хтось скаже: “Можеш, будь ласка, зробити це або мати зустріч о 10.00”, ви можете відповісти: “Вибач, я зайнятий тоді, але можна зробити це пізніше, о 10.30 чи в інший час”.

Якщо не мати рутинних справи, ви будете виконувати все в кінці робочого дня чи тижня. Тож рутинні справи – дуже важливі для тих, хто має постійну роботу.

Якщо ж ви фрілансер, визначте собі точні години, коли ви працюєте. Тобто з 8 до 17 чи з 10 до 2. І робіть так щодня. Таким чином, ваші друзі і знайомі будуть знати, коли ви недоступні.

Чи використовуєте ви щось подібне? Або які у вас методи? Поділіться з нами в коментарях.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com