Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Що робити у випадку, коли вас стукнули або ви потрапили в аварію?

0

Йдеться, перш за все, не про відшкодування чи позови. Під час будь-якої аварії першими мають бути запитання: «Чи з вами щось сталося, з вашим здоров’ям? Чи вам погано? Чи ви щось зламали?».

Тож спитайте спочатку: «Як ви себе фізично почуваєте, як ваше здоров’я?» – а тоді оглядайте машину.

Що робити, якщо на машині немає пошкоджень?

Я розумію, що ви, може, купили нову машину, і щойно виїхали з dealership, але будьте людьми, всіляке стається. Якщо це був удар бампер в бампер, і на вашій машині немає жодних слідів (ну, можливо, є маленька подряпина), просто пробачте й скажіть: «Все нормально». Якщо з вами фізично нічого не сталося, то машина – це шматок заліза (в деяких випадках пластмаси). Хіба не так?

Я колись був на семінарі в Чикаго і дуже захотів побачити місто, бо був там вперше. Тож я вирішив поїхати в центр, погуляв десь до 11 години і повертався додому на машині дуже виснаженим – переоцінив свої можливості. Я так втомився, що часом засинав.

Замість того, щоб купити собі каву чи жуйку, я просто думав: «Та, ще лишилося півгодинки до місця, де я зупинявся». Тоді я випадково заснув на світлофорі, вдарив іншу машину в бампер і від того прокинувся. Я був нереально шокований не тому, що я зробив щось погане, а через мою неуважність, через те, що заснув.
Я вийшов і сказав людині правду: «Я дуже вимучений, я заснув, тому вдарив тебе». Він подивився на свій бампер протягом трьох-п’яти секунд і зробив висновок: «Нічого, на моїй машині нічого нема, можеш їхати». І все. І наша ситуація була вирішена.

Нещодавно таке сталося з моєю дружиною. Вона телефонує мені й каже: «Мене вдарили в бампер, але на машині нічого нема. Що робити?». Я одразу спитав: «Чи з вами все добре?». Вона відповіла: «Так». Я сказав: «Та забудь, нічого страшного». Тобто вам не потрібно робити шум з якоїсь деталі, яка вам користі не принесе.

Коли потрібно викликати поліцію при аварії?

Якщо у вас справді пом’ятий бампер, бік машини, чи ще щось, найперше викличте поліцію, щоб склали рапорт. Що ви з ним будете робити в майбутньому – це ваша справа. Але зробіть той рапорт, щоб записали, що сталося.

Є міф, що ваша страховка підвищиться, якщо ви зробите рапорт. Насправді поліція не викликає страхову компанію, це не їхня справа. Їхнє діло – записати, що сталося, і написати хто винний: вони, ви, чи 50 на 50. Тож якщо з машиною справді щось сталося (я не кажу про маленькі подряпини), якщо там реально щось пом’яте, погнуте, дуже подряпане, і ви переймаєтеся через це, просто зателефонуйте в поліцію, і вона приїде.

Людина, яка вас вдарила, буде казати: «Давай не телефонувати в поліцію, давай вирішимо все грошима». Скажіть: «Ми можемо це пізніше вирішити грошима, але міліцію я викличу все одно». Ви повинні викликати міліцію. Ви можете не викликати поліцію тільки тоді, коли це щось незначне.

Рапорт потім можна буде забрати у міліцейському відділку. Потім ви вже вирішуєте, що робити з цим документом. Можете домовитися з людиною. Сказати, наприклад: «Я ходив до свого механіка з цією поломкою, це буде коштувати триста, п’ятсот, тисячу доларів…».

Якщо вони не хочуть платити вам гроші, ви можете сказати, що у вас немає грошей на ремонт, тому ви просто зателефонуєте в їхню страхову компанію, і страхова це все зробить. Це другий шлях.

Третій шлях – ви можете зовсім нічого не робити. Все залежить від вас.

Тому якщо ви або вас хтось стукнув і викликають поліцію, не переймайтеся. Це стандартний процес, і ви мусите це робити. Ви це не робите тільки тоді, якщо це щось незначне і коли з вашим здоров’ям все нормально.

Отже, якщо ваша дружина, чоловік чи діти їздять на машині, поділіться з ними цією інформацією. Якщо з вами нічого страшного не сталося, то машина – це шматок заліза чи пластмаси. Якщо з їхнім здоров’ям щось сталося – це проблема. А щодо машини – це все дуже матеріальне. І якщо це щось незначне, не потрібно навіть шуму наводити, щоб ніхто через це не переживав.
Якщо у вас ставалися аварії або вас хтось стукав, мені дуже цікаво почути від вас більше інформації, бо я, чесно кажучи, потрапляв в аварію лише тричі, і всі ці три рази все обходилося, і це завжди були невеликі доторки до бампера. Тільки один раз я здуру заплатив сто доларів людині, бо я так розхвилювався, що я не знав, що робити. Він каже: «Сто доларів!» – і я йому заплатив сто доларів. Можливо, це було правильно на той час. Зараз мені здається, що це було просто на емоціях.

А ще випадок, що я навіть не стукнув, а просто доторкнувся, і навіть не відчув цього. Відчули люди, які знаходилися в машині спереду, у них була повна машина людей. Я кажу: «Я тебе навіть не вдарив, я тільки до тебе доторкнувся». І найсмішніше, що в них машина була в порохах, і навіть порохи не стерлися. Але вони багато на мене кричали, навіть хотіли викликати поліцію, але все обійшлося. Навіть не було, до чого докопатися.

Тож, мені буде дуже цікаво почути про ваші історії. Дай Боже, щоб вони з вами ніколи не трапилися, але якщо вже сталися, я хочу почути, який у вас результат, які питання у вас були, скільки ви заплатили, скільки ви заробили і чи заробили взагалі. Поділіться, будь ласка, в коментарях.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com