Що таке 1099? Поради та цікаві факти про 1099

0

Нещодавно декілька моїх друзів почали працювати на 1099. Тобто вони стали приватними підприємцями (subcontractor). Ця форма оплати трохи особлива, тому хочу описати, як все працює.

Якщо ви працюєте на 1099, тобто вам платять неоподаткованим чеком, то ця стаття для вас.

За допомогою цієї статті ви знайдете багато цікавої та корисної для себе інформації.

Яка відмінність роботи на 1099 від всіх інших форм роботи?

 1. Вам заплатять рівно стільки, скільки ви заробили, тобто якщо у вас вийшло $100, заплатять $100. Ці гроші не оподатковуються відразу. Всі звіти необхідно подавати у кінці року.
 2. Люди, які працюють на 1099 вважаються subcontractor. Навіть якщо ви працюєте на боса у повний робочий день для IRS (податкова) ви є subcontractor. Інакше кажучи, ви є приватним підприємцем, який надає вашому босу чи його компанії сервіс, і вони платять за ваш сервіс.
 3. Працюючи на 1099, ви не можете стати на біржу по безробіття (unemployment), якщо втратите роботу.

Поради та цікаві факти:

  1. Чи потрібно відкривати будь-який бізнес, щоб можна було списати більше витрат? Якщо ви заробляєте приблизно до 60 тисяч на рік, то не турбуйтесь про компанію. Відкриття компанії додасть більше геморою до вашого життя. Якщо ви заробляєте більше 60 тисяч, то це вже інша справа, але в деталі вдаватися не буду, зверніться до бухгалтера за детальною інформацією.  
  2. Вам потрібно частину заробітку списати на бізнес витрати. Якщо ви цього не зробите, ви будете змушені заплатити податок зі всієї суми, яку заробили за рік. Наприклад, якщо ви заробили 60 тисяч, то податок буде вираховуватися з цієї суми. А якщо ви частину, наприклад 20 тисяч, спишете на витрати, то під оподаткування потраплять 40 тисяч.

 

 • Що можна показати, як бізнес витрати:
 • оплата телефонного зв’язку
 • оплата транспорту (громадський транспорт, або автомобіль)
 • розрахунок податків
 • витрати на консультанта
 • витрати на інструменти
 • канцтовари
 • уніформа
 • навчання (по спеціальності)
 • витрати на харчування та розваги
 • страхування
 • поштові витрати та доставка
 • також можете переглянути цей список – http://www.jamesdance.com/deductions.htm
 1. Вам потрібно зберігати кожний чек за кожну покупку, яку ви хочете списати на податок. Зберігати чеки потрібно протягом 7 років. Я рекомендую фотографувати або сканувати чеки і зберігати на комп’ютері, оскільки більшість чеків вигорає з часом.
 2. Сортуйте всі чеки по категоріям пункту №3.
 3. Щоб не виривати потім волосся з голови у кінці року, я рекомендую записувати всі витрати в Excel файлі. Можете скачати його тут (Spreadsheet Record by Iporada). Все просто – дата, кому заплатили, яка сума та яка категорія.
 4. Яку максимальну суму можна списати на витрати? Ну, не більшу, ніж ви заробили 🙂 Але, якщо бути реалістами – ви не могли потратити все, що заробили. Тому існує 2 варіанти: або ви чесно покажете, скільки заробили і скільки витратили, або прикладете трохи зусиль і покажете 40-60% від заробленої суми.
 5. В кінці року цей Excel файл необхідно віднести до свого бухгалтера. Спочатку він буде шокований вашою організованістю, а по-друге, візьме з вас менше, ніж з інших, бо ви вже зробили всю роботу. Зазвичай, люди приносять коробку з чеками за цілий рік і бухгалтер має відсортувати їх по категоріям, а потім подати до податкової.

А тепер найголовніша частина цієї статі. На початку року ви маєте спрогнозувати, скільки грошей ви заробите за цей рік.

 1. Bирахуйте, скільки податків ви маєте сплатити у кінці року. Приблизно рахуйте 25-35%.
 2. Поділіть цю суму на 4 частини.
 3. Bисилайте в IRS (податкову) форму 1040-es, а також чек на вашу підраховану суму податків, які ви маєте заплатити.

Щоб не витрачати час та кошти на пошту, можна зробити все через Інтернет. Ось посилання: http://www.irs.gov/Payments.

Тут вказані дати, до якого числа ви маєте сплатити квартальний податок:

Також важливо – переконайтеся, що ви всі свої 1099 отримали до першого лютого. Якщо не отримали, необхідно подзвонити роботодавцю.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com