Що таке бюджет і чи потрібен він мені?

0

Близько двох разів у своєму житті я починав створювати персональний бюджет. Одного разу це тривало 1-2 місяці, а наступного разу це було швидко. Ціль була в тому, щоб заробляти достатньо і не турбуватися про гроші. Чесно, я ненавидів цю справу і тому ніколи не доводив її до кінця. Тож не засмучуйтеся, якщо у вас не вийде з першого разу.

Так що таке бюджет? Це план ваших витрат за місяць. Ідея в тому, щоб він відповідав вашому доходу або ваш дохід був більшим, ніж ваш бюджет.

Чи потрібно вам мати бюджет? Скільки у вас грошей залишається за день перед зарплатою? Якщо менше ніж 25% від вашої зарплати, то так, вам потрібно мати бюджет. Як порахувати? Помножте свою зарплату на 0.25. Якщо ця сума залишається у вас на рахунку за день перед наступною зарплатою, то вам не потрібен бюджет.


Загальний і категоризований типи бюджету

Загальний бюджет – це певна місячна сума грошей, яку вам потрібно на всі витрати. Наприклад, житло, комунальні, телефон, Інтернет, кредитні картки тощо.

Усе це додавайте в одну велику суму і це ті гроші, які вам потрібно завжди мати, щоб за все платити. А все, що лишається, називається guilt free money (невинні гроші).

Це гроші, які ви можете витрати будь-куди і совість вас за це не має мучити. Багато людей, які не люблять категоризований бюджет, користуються таким спрощеним варіантом.

Категоризований бюджет – це те, що багато людей (включно зі мною донедавна) не люблять. Не подобається він їм, бо там багато роботи, але ж там, де багато роботи і більше вигоди. Маючи цей бюджет, ви будете досконало знати, куди ваші гроші йдуть.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com