Що таке meetup і як його організувати?

0

Знайома ситуація: ви щойно переїхали до Штатів та не маєте тут друзів або хоча би знайомих, з якими можна було б спілкуватися у вільний час?На щастя, таку проблему можна легко вирішити завдяки meetup.  

Meetup – це свого роду тусовки за інтересами, де створюються групи людей,  які періодично збираються разом та діляться своїми знаннями.  

Це також гарний спосіб знайти друзів, ділових партнерів або діаспору, вивчити мову, весело прогулятися містом, дізнатися про нові технології та багато іншого.  Списки груп нескінченні та вони охоплюють усі вікові категорії.  

Які можуть бути meetups

Зустрічі meetup group проходять у різних форматах:

  • Це може бути зустріч у кафе, де всі знайомляться, спілкуються, обмінюються візитками тощо.  
  • формат конференції, де є спікери та глядачі.  
  • майстер-клас (з йоги, танців, рукоділля, готування їжі та інше).  
  • або просто прогулянка містом чи в горах, наприклад.  

Для того,  щоб стати членом групи яка вам, що сподобалась, можна створити акаунт на сайті meetup.com (або можна скачати додаток). Участь у зустрічах буває безкоштовною або за плату (15$ у середньому). Підписавшись на групу,  ви будете отримувати запрошення на зустрічі, які вас цікавлять.  

Як організувати meetup

Але якщо ви все ж таки не знайшли групу, яка вас цікавить, ви можете створити її самі. Просто знайдить на сайті опції “Start a meetup group” та “Become organizer”.  За організацію групи знімається плата, але невелика. В описі групи потрібно коротко розказати про те, чим буде займатися група, на кого вона орієнтована, як проходитимуть зустрічі, можна також додати фото або відео.  

Далі просто: чекайте, коли ті, хто також цікавиться вашою тематикою, знайдуть вас. Іноді на самому сайті вказано, що є люди, які також цікавляться вашою темою. Функції приватності групи досить легко налаштувати.  

Тепер прийшов час призначити першу зустріч групи.  Тут потрібно продумати формат зустрічі, місце її проведення, скільки людей прийде, яке обладнання вам знадобитися тощо.

Щодо місця проведення та допоміжного обладнання можна домовитися з місцевою бібліотекою, ком’юніті-центрами, кафе, майстернями та навіть магазинами – більшість із них самі зацікавлені у проведенні зустрічей саме у них.  

Напередодні зустрічі вам на електронну скриньку проходитимуть листи від команди meetup з корисними порадами. До речі, можна приєднатися до групи http//:organizer.meetup.com/,  де також є багато відповідей на організаційні запитання.  

Під час самої зустрічі раджу робити фото та фіксувати ключові питання, а після закінчення подякуйте всім учасникам за участь та попросіть тих, хто хоче, написати відгук про зустріч – це дасть вам можливість дивитись ширше на тематику та працювати над її подальшим вдосконаленням.  

З часом ви може залучати спонсорів, інвесторів, навіть відомих людей до ваших meetup.

Насправді, це дуже цікаво. За весь час, що я відвідувала або організовувала зустрічі meetup group, я жодного разу не бачила, щоб хтось там сумував. Такі зустрічі стають гарним хобі, способом життя, генератором ідей та позитиву.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора