Що таке Timeshare і чому потрібно цього остерігатися?

0

Це наче реальність, а наче й мрія. Але чи варта ця мрія того, скільки вона коштує?

Що таке timeshare? Це програма для відпочинку, яка надає 1-2 тижні відпочинку на рік протягом усього вашого життя. Як це працює?

Є два види timeshare. Перший – коли ви купуєте житло у будь-якому місці у світі, здебільшого в курортних місцях. У цьому житлі протягом року ви можете відпочивати протягом 2 тижнів. Також можете поділити цей термін на два рази по 1 тижневі або сім разів по 2 дні. Хоча з кожним timeshare все по-іншому, але загальну ідею ви вловили.

Другий вид timeshare – це нарахування балів. За ці бали ви можете платити за готелі чи за інше timeshare-житло у будь-якому місці світу.

Ви купуєте цю програму і сплачуєте за неї один раз. До речі, на неї дуже легко дають кредит. Ціни різні – від 20,000 і більше. Але привабливість у тому, що ви купуєте timeshare один раз на все життя. Так, правильно, на все життя.

А хочете щось ще цікавіше? Цю програму передають у спадок вашим дітям, так само на все життя. Уявляєте, як приємно залишити своїм дітям такий спадок? Тобто купив щось, що стане на все життя вам, а потім і вашим дітям.

Звучить казково. Але є запитання: чому всі, хто мають timeshare, незадоволені ними і намагаються продати чи віддати їх? Ну принаймні всі люди, яких я знаю. Коли вам їх продають і розповідають, як усе чудово, у вас щелепа відвисає від здивування. Коли описують, як ви з дружиною чи чоловіком і дітками будете відпочивати на Гаваях кожні півроку, у вас формується ідея ідеального капіталовкладення. Усе інше більше не має значення.

Але є дуже важливий нюанс. Це житло повинен хтось утримувати: платити за прибирання, догляд і ремонт. Ці гроші братимуть у вас як щомісячну flat fee. Скільки саме? Найменше – приблизно $90, але я чув таке число чотири роки тому. Припустімо, що ціни трішки збільшилися. Тепер потрібно сплачувати $100 за місяць (так легше рахувати). Це $1200 за рік. Тепер виникає запитання: номер у якому готелі можна орендувати за $100 за ніч, якщо ви їдете відпочивати на тиждень 1 раз на 6 місяців без timeshare? Можливо, не най-най-кращий, але дуже хороший готель можна знайти за $100 за ніч.

Отож, мінуси timeshare такі:

  1.      Плата помісячного обслуговування більша ніж ціна готелю майже будь-де.
  2.      Timeshare надає вам лімітовану кількість місць для подорожей.
  3.      Якщо ви не використали свій час цього року, він не залишається на інший рік.
  4.      Продати комусь timeshare дуже важко, тому не думайте, що це може бути інвестицією
  5.      Тепер на сайтах можна знайти вдвічі дешевші угоди.

Чи можна продати timeshare?

Так, можна, але дуже важко знайти покупця.

Коли вам продають timeshare, ви його купуєте здебільшого через емоції, а емоційні придбання завжди найдорожчі. Не вірите? Зайдіть дуже голодними в магазин. Тож або ви платите більше, або сплачуєте всю ціну й навіть не торгуєтеся.

Коли доводиться продавати timeshare, ви це чудово розумієте, і часом продаєте навіть зі знижкою 90%. Востаннє я чув про timeshare цього березня. Людина купила timeshare за $60,000, а продала його за $10,000.

Я не можу відповісти однозначно, поганий timeshare чи ні. Але раджу вам не бути емоційними, коли вирішуєте щось. Будьте логічними.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com