Що треба знати про рекрутерів в Америці

0

Рекрутери – фахівці з підбору персоналу – це люди, які шукають людей на роботу. Хороших працівників знайти нелегко, а будь-який бізнес створений для того, щоб вирішувати проблеми. Тож на цьому і побудували бізнес. Також по-іншому рекрутерів зараз називають head hunters.

Що вам потрібно знати про фахівців з підбору персоналу, і чого остерігатися – про це йтиметься у статті нижче.


Але перед тим, як почати, хочу розповісти історію про те, як я вперше в житті познайомився з рекрутером.

Ще одна зупинка автобуса – і буде моя біля дому. Дзвонить телефон. Хтось із Флориди. Хммм… Піднімаю – і тут офіційне привітання і пояснення того, як знайшли мій номер телефону. Виявляється, хтось мене порекомендував. Чи правда це, чи ні – не знаю, бо ім’я людини мені не дали. Рекрутер пояснив, хто він і чим займається, розказав про дві компанії, які наймають на роботу.

“Тобі нічого не потрібно робити, тільки вишли мені резюме і твоя зарплата зросте мінімум на $10,000-$15,000 на рік”, – на той момент я був настільки зайнятим, що навіть руки не доходили оновити своє резюме. Але рекрутер не здавався, дзвонив мені кожні 2-4 тижні просто спитатися, як справи, і чи можу я вислати резюме.

Настав той момент, коли я хотів спробувати щось нове. Я вислав йому резюме і на мою робочу пошту мені написав другий рекрутер. Я йому також вислав резюме. Через 2 тижні вони призначили мені 3 інтерв’ю. На 3-ій тиждень мені запропонували роботу, яка на 30% була більш оплачувана, ніж та, де я працював. Але я відмовився від цієї роботи. Чому? Про це вже в іншій статті. 🙂


Що можна очікувати від рекрутера?

Він заробляє лише тоді, коли вас візьме на роботу компанія, якій він вас представив. Тож рекрутер дуже вмотивований і працює з дня на день над пошуком компанії, куди б вас влаштувати на роботу.


Чим рекрутери не ідеальні?

Найбільший мінус у тому, що якщо вони не знаходять роботу, яку ви хочете, то починають надсилати резюме на інші схожі роботи. Ось наприклад, інженер – це дуже загальне поняття. Вони пропонуватимуть вам майже будь-які інженерні роботи, навіть якщо ви в тому не розумієтесь.

Тож деколи це погано, бо компанія думає, що ви – саме той інженер, а ви думаєте, що компанія займається тим, що би ви хотіли робити, але при зустрічі – одне розчарування і дарма витрачений час. Тож будьте уважними щодо того, що саме вам пропонує рекрутер і просіть більше інформації про компанію і посаду.


Як знайти рекрутера?

Не можу відповісти на це питання, бо реально вони самі вас знаходять. Найпопулярніше місце для цього – це Linkedin – професійна соціальна мережа. Тож якщо ви ще не зареєстровані там, рекомендую це зробити і заповнити всі розділи профілю вашої професійної сторінки. Також читайте статтю 5 порад, як покращити свою сторінку на Linkedin. Особисто я скопіював усю інформацію з резюме в профіль Linkedin.


Краще шукати роботу з рекрутером чи без?

Усе залежить від ситуації, але моя думка, що краще з ректрутерами. Вам це нічого не коштує, за вас зроблять роботу і, можливо, у них є компанії, про які ви не знали, що вони наймають.


Як заробити на рекрутерах?

Є ще варіант заробітку. Як це? Деякі рекрутери пропонують реферальну програму. Якщо у вас є друг чи співробітник, ви можете рекомендувати їх рекрутеру. Після того, як ця людина погодиться на роботу за допомогою рекрутера, ви отримаєте близько $1000-1500. Це сума, яку пропонували особисто мені, можливо, дехто пропонує і більше.

А у вас є досвід роботи з рекрутерами? Розкажіть!


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com