Розрахуйте, скільки вам потрібно для виходу на пенсію в США

0

Підніміть, будь ласка, руку, хто думає про пенсію? Бачу, рук не дуже багато. У 2009 році, коли мені було ще 22 роки, мені розказали на роботі про пенсію якраз у той момент, коли нам вперше представили 401k у нашій компанії. Коли я оглянувся, подивився на всіх і не хотів здаватися, нерозумний, підписався, бо всі підписувалися, але ну так щоб конкретно не попасти, я вписав, що можна відкладати тільки 1% з моєї зарплати.

У тому ж році я почав читати книжки про фінанси і краще зрозумів про пенсійні фонди. Але чесно кажучи, перед тим, як щось читати, завжди думав, яка там пенсія, я ще молодий, мені гулять і гулять. Але ну щоб таки рахувалося, відкладав той 1%.

Після прочитання всіх книг я зрозумів важливість пенсійного фонду. Але завжди поставало питання, скільки мені з дружиною реально треба мати грошей, коли ми будемо пенсіонерами, щоб нормально жити? До речі, суму на вашому пенсійному фонді англійською називають nest egg.Але я зрозумів, що відповідь залежить від того, наскільки ми хочемо гарно чи погано жити і як наше життя буде виглядати і що ми наживемо за ці роки. Наприклад, ми житимемо у своєму будинку чи орендуватимемо його? Чи будемо їздити 3-4 рази на відпочинок чи тільки один раз? Скільки у нас буде внуків? І так далі.

Стандартне правило – це те, що вам потрібно буде 80-­85% від заробітку, який ви мали перед виходом на пенсію. Плюс ще буде ваша пенсія від держави, якщо ви платили податки. Якщо ви не платили податків, то ніхто вам пенсію не дасть, тобто дадуть мінімальну, яка може бути.

Найкраще, що я міг знайти, це онлайн калькулятор, який вираховує, скільки вам потрібно грошей, базуючись на теперішній заробітній платі. Перейдіть за цим посиланням на калькулятор (натисніть тут).калькулятор

  1. Вводьте, скільки вам зараз років.
  2. У скільки років ви плануєте вийти на пенсію. До речі, зараз щоб вам виплачували 100% пенсії, треба вийти на пенсію в 67 років. Але ви можете отримувати пенсію з 62 років, але отримуватимете тільки 70% від повної пенсії.
  3. Це сума на пенсійному фонді, яка зараз у вас збережена. Я просто вписав для прикладу $1000.
  4. Скільки ви заробляєте за один рік.
  5. Скільки ви відкладаєте грошей з заробітної плати.
  6. Скільки грошей вам треба буде мати, коли ви вийдете на пенсію (у цьому прикладі в 65 років).
  7. Це сума грошей, яку ви будете мати з відкладанням грошей, які я вказав.

Базуючись на цьому калькуляторі, можете побачити, що не вистачає $1.3 мільйона. Тому ви можете відкладати більший відсоток або заробляти більше. У кожного своя ситуація, тому пограйтеся з цим калькулятором і зробіть свої цілі, щоб забезпечити собі пенсію.

До речі, цей калькулятор враховує інфляцію і ріст зарплати. Також він припускає, що ваші гроші заінвестовані у фонд під 6% річних.

Якщо різниця між тим, що вам потрібно, і що ви відкладаєте, велика, не лякайтеся, будь ласка. Краще почати відкладати хоч щось зараз і по-трохи збільшувати. Наприклад, після кожних 6 місяців збільшуйте відкладання грошей на 1%. Наприклад, якщо зараз ви відкладаєте $0, то почніть з 1%, потім через 6 місяців – 2%, через півроку – ще 3% і так далі до 10-­15-­20-­25%.

Коли ви молоді, будь ласка, не зволікайте і почніть відкладати. Якщо ви старші, будь ласка, не ігноруйте той факт, що пенсія вже незабаром: через 5-10 років, відкладати гроші ніколи не пізно.

Поділіться, будь ласка, додатковою інформацією нижче або якщо у вас є запитання, ставте їх у коментарях.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com