Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Печери Вірджинії: Skyline Caverns

0

Печери Skyline – одне з незабутніх чудес природи. Вони знаходяться відносно недалеко від столиці Сполучених Штатів, Washington DC та доступні мешканцям чотирьох штатів: Вірджинії, де вони, власне, розташовані, Західної Вірджинії, Мериленда та Пенсильванії.

Під’їзжаючи до печер, очікуєш побачити скалисті гори та небезпечні тропи, але ландшафт не пропонує нічого схожого. Звичайні пагорби, що поросли лісом, гарна асфальтована дорога. Вхід до печер – це невеличка будівля (вона якраз на офіційному сайті), що нагадує затишний сімейний ресторанчик.

Що ми побачимо в печерах?

photo1

Звичайно, сталактити. Вони ростуть зверху униз. Та сталагміти, що ростуть їм назустріч, тобто знизу вгору. Ці споруди «живі», тобто продовжують збільшуватись із часом по міліметру в багато-багато років. Контакт зі шкірою людини, особливо мільйон разів підряд, не йде їм на користь. Тому туристів просять не торкатись нічого. Ніхто й не торкається.

Світло, що створює казку

photo2

Так, саме за допомогою світла у печерах Skyline на стінах та стелі малюють дивовижні картини. Це озеро глибиною декілька дюймів. Дно повністю плоске, але за відсутності вітру поверхня води ідеально дзеркально відображує стелю. Усе, що ви бачите знизу, насправді росте зверху.

photo3Для ламп усюди зроблені спеціальні кармани «ідентичні натуральним».

photo4Світло створює неповторну атмосферу, але фотографувати печери досить важко. Принаймні мені. Вузькі коридори та глибокі колодязі, ручаї, плоскі озера – усе виходить на фотографіях темними плямами. Краще за все у мене виходить стеля. І це добре, бо саме на стелі живуть магічні та надзвичайно рідкісні Антодіти.

Печерні квіти на стелі

photo5АНТОДІТ (від грецького antos – квітка). – Водне хемогенне утворення, що має вигляд квітки або складається з довгих кристалічних голок чи пір’їн. Складений арагонітом, кальцитом чи опалом [Hill, Forti, 1986]. Син.: квіти печерні. Англ. — anthodite.

photo6Знову вони. Сфотографовані знизу з наближенням.

photo7Дуже красиві.

photo8

Трохи цікавого про печери

photo9

Ця каменюка, хоч і стоїть на підлозі, насправді сталактит, а не сталагміт. Тобто виросла вона зверху, а потім з невідомої причини впала. Хтось із першовідкривачів печери вирішив, що буде непогано витягти каменюку назовні. На півдороги, втомившись тягти величезний шмат, що важив казна-скільки, він покинув цю ідею. Більше божевільних не знайшлось, було вирішено, що каменюка добре виглядає прямо там, де вона зараз є.

Цей сталактит вже «мертвий», тому його можна мацати як тільки заманеться. Наши попередники непогано його відполірували. На дотик гладенький, як мармур.

У печері проводять слідчі експерименти, перевіряють теорію еволюції. У неглибоке озеро заселили риб, щоб подивитись, як вони пристосовуються до нових умов. Чи втратять риби зір у повній темряві. Зір риби не втратили, бо повної темряви не вийшло: у печеру постійно ходять туристи, для яких вмикають світло. Проте окрас риб значно поблекнув і вони перестали розмножуватись через відсутність на дні водоростей, які потрібні для відкладення ікри.

Чи це єдині печери?

Печери Skyline – не єдині печери, якими може здивувати Вірджинія. Вони менші та “приватніші” за своїх близьких сусідів – печери Luray – більших за розміром та, як наслідок, більш відвідуваних. Якби мене спитали, які саме печери я люблю більше, я не змогла б відповісти. Усе має свої переваги та свої недоліки.

На екскурсію до Luray зазвичай вирушають групами з близька 20 людей. Якщо у групі є діти (а вони там будуть), чим ближче ви до гіда, тим більше шансів почути цікаві факти про печери, а не дитячі перемовини. Але велич та краса печер компенсує цю незручність.

Skyline Caverns порадували екскурсією лише на нас чотирьох, тобто підземеллями ми блукали у приватній та дещо камерній атмосфері. Гід, що виявися геологом, фонтанував жартами та цікавими фактами, інколи навіть залишав нас у темряві та на самоті, щоб ми могли відчути дух печер і це нам дійсно вдалося.

Мій знайомий вважає, якщо є така можливість, то відвідати краще обидві групи печер, Skyline та Luray.

Сувенірна лавка Skyline печер

Мене зазвичай дратують однакові сувеніри, що відрізняються лише надписом, та продаються усюди. Через рік ви й не згадаєте, де придбали цього магніта, кружку чи камінці: чи у Централ Парку Нью-Йорка, чи на Ніагарському Водоспаді. Але цього разу все навпаки!

Сувенірна лавка Skyline Caverns – це найкраща сувенірна лавка з усіх, у яких я взагалі була. Вона сповнена кльових автентичних речей, вироблених у дусі культури американських індійців: томагавки, що вирізано з дерева, прикрашені шкірою, барабани, шапки «молодого бабака» (хто у дитинстві дивився «Качині історії» мене зрозуміє). Ось, наприклад, рогатка-олень, зроблена з дерева вручну.

photo10Тож якщо вам навіть не треба у печери, але хочеться чогось пам’ятно-індейського, дерев’яного, не дорого та класного, то сувенірна лавка на вас чекає.


7 днів у Нью-Йорку: детальний путівник українською.Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Share.

Про автора

Doroshkevych Alla

Веб-дизайнер, волонтер та великий шанувальник американської шкільної освіти. Живу у штаті Вірджинія, ділюсь досвідом про життя в Америці та школи у блозі http://alice-one.livejournal.com/