Що таке Social security і як отримати його в США?

0

Номер Social security – це особистий ідентифікаційний код, за допомогою якого податкова в Америці (IRS – Internal Revenue Service) визначає, скільки ви заробили за рік і скільки маєте заплатити податку.

Оскільки податкова система в Америці відрізняється від податкової системи в Україні, у цій статті я опишу, як отримати Social security, навіщо це вам треба і дам вам решту подробиць щодо цієї теми.

Чи може отримати Social security нелегал, турист чи студент?

Якщо ви нелегал або приїхали в Америку як турист, на жаль, ви не можете отримати Social security.Якщо ж ви приїхали за візою J1 (це студентська віза для роботи влітку), то ви отримаєте Social security, але на ньому буде написано, що ви не можете працювати без work authorization. Тобто Social security дійсне, але працювати легально ви не можете.

Навіщо мені потрібен номер Social security?

Насамперед, ви можете легально працювати в країні і сплачувати податки. Їх автоматично списуватимуть з кожної зарплати, а якщо ви працюєте на себе (на 1099), то будете платити податки наприкінці року.

Також якщо ви втратили роботу, за допомогою Social security податкова може визначити, скільки ви заробили і скільки можете стояти на біржі (unemployment), скільки грошей і як довго будуть вам виплачувати.

Social security також визначає, скільки пенсії ви будете отримувати. Можна навіть перекласти Social security на українську як “пенсія”.

Увага! Карточка Social security з вашим номером не буде часто вам необхідна. Тож не носіть її з собою, щоб не загубити. Покладіть удома в надійне місце. Така картка потрібна буде, тільки коли ви влаштовуєтесь на нову роботу або йдете в банк відкривати рахунок. Корочше кажучи, ви наперед будете знати, що картку треба взяти з собою.

Де можна подати документи на номер Social security?

Ви можете подати документи на отримання номера у будь-якому Social security office. Перейдіть за цим посиланням, введіть zip code (поштовий індекс) адреси, де ви проживаєте, і ви побачите, де знаходяться найближчі відділення.

Які документи потрібні, щоб податися на Social security?

Щоб подати документи на номер Social security, потрібні такі документи:

 • Форма SS-5 – нижче у відео, я покажу, як заповнювати цю форму. Ви можете завантажити її в Інтернеті і заповнити вдома або в самому офісі будуть ці форми і ви можете заповнити, коли стоятимете в черзі.
 • Закордонний паспорт
 • Документ, що підтверджує ваш імміграційний статус в країні. Це може бути:
  • Green Card
  • Форма I-94 (це біла картка, яку вам прикріпили під час проходу паспортного контроль в аеропорту в Америці).
  • I-766 Employee Authorization Card (це картка, яка дає вам право на роботу).

Скільки коштує отримання номера Social security?

Це безкоштовна послуга. Але будете обачливі, оскільки є “організації”, які беруть за це гроші. Підіть у державне відділення і все зробіть безплатно.

Як заповнити форму SS-5 для Social security?

Перегляньте, будь ласка, відео нижче. У ньому легко і просто пояснено, як заповнювати форму SS-5 на Social security.

Які є види карток Social security?

Є три типи карток Social security:

 1. Перший тип дозволяє працювати без жодних обмежень в країні.
 2. Другий тип – для тих, хто приїхав на деякий час в Америку і має work authorization, тобто право на роботу. На цій картці буде написано: “VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION”.
 3. Третій тип Social security дають, коли вам не можна працювати в США взагалі. На ньому написано “NOT VALID FOR EMPLOYMENT”.

Ми підготували цю статтю для вас з максимально можливою кількістю інформації та відповідями на ваші потенційні питання. Але якщо вам щось не зрозуміло чи ви маєте конкретну проблему, будь ласка, напишіть нижче в коментарях, і ми все пояснимо.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com