Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Український щорічний фестиваль в Нью-Йорку (East Village) – Хороше, Погане та Невідоме

0

Кожного року в середині травня закривають частину 7-ї східної вулиці Мангеттена i влаштовують український фестиваль, який триває з п’ятниці після обіду до вечора неділі.

Фестиваль влаштовується завдяки Українській Католицькій Церкві Св. Юра. Це свого роду такій щорічний fundraiser за допомогою якого церква заробляє гроші на її утримання та розвиток.


Що з себе представляє Український фестиваль?

Український фестиваль – це одна з найбільших подій року в Нью-Йорк і на неї з’їжджаються сотні людей, а може і тисячі. Але сто процентів за ці три дні тисячі людей проходять цією вулецею, оскільки це вулиця в Манхеттені.

На 7-ій вулиці з двох сторін розкладені столи та намети українських бізнесів і організацій, а біля Української церкви стоїть сцена, на якій виступають як діти, так і дорослі з українськими національними танцями та піснями.

український фестиваль 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хммм…

Якось я почав розповідати не по своєму, і як Віра Садлак (ведуча нашого подкасту) би сказала: “Ти зараз звучиш як кореспондент ICTV”.

Кожний рік багато українців або американців з українським корінням приходять на цей фестиваль.

Але чому вони туди йдуть?

Кожен за чимось своїм. Але здебільшого це побачитись з людьми й просто побути серед українців.

Почнімо з поганого. Просто хочу по цьому пройтися, щоб закінчити хорошим 🙂

Так от…


Погане Українського фестивалю

Як би я особисто щось хотів поміняти на фестивалі це тільки покращити його. Загалом, немає навіть що погане про фестиваль сказати.

Пишаюсь тими українцями, які це започаткували та які підтримували це всі роки.


Хороше фестивалю

Традиція українського іммігранта

Це входить в традицію українського іммігранта відвідати український фестиваль. Чи ви живете тут один, чи з кимось, завжди є привід піти та побути серед українців.

Може когось побачите знайомих, а можливо з кимось познайомитеся.

Ось цього року особисто я познайомився з Андрієм Прокопенко українським блогером в Нью-Йорку. Ми з ним давно переписувалися, але в живу ніколи не бачилися.

український фестиваль 2


Пізнавально-розважальне для діток

У мене є донечка, якій три з половиною рочки. Можливо мені й не цікаві українські танці, але ось моя донечка просто не могла відійти від сцени. Їй було цікаво кожний рух, кожний маневр танцюристів.

Це нереально хороша можливість для наших діток пізнати нашу культуру.


Майбутне фестивалю — українська організація

Не можу не розповісти про організацію RAZOM, а саме про їхній RAZOM LOUNGE.

Стоп, якщо вам цікаво про них почитати, ось їхній сайт. Давайте краще поговоримо про RAZOM LOUNGE

RAZOM LOUNGE якраз надихнув мене написати цю статтю тому, що вони є прикладом до чого ми маємо розвивати цей фестиваль. Це сучасне та креативне місце на фестивалі де можна як і поспілкуватися з новими людьми, так і пофотографуватися біля креативних речей, які вони роблять й дізнатися більше про їхню організацію.

Ось лишень деякі фотографії цього року.

український фестиваль 3

Це місце де можна “потусуватися”.

Моя дружина, коли була на фестивалі, була приємно здивована, як RAZOM це зробили. Вона каже: “Андрій, RAZOM зробили фестиваль живішим та молодіжнішим”.

На кінець, про RAZOM LOUNGE. Супер бомбезна і креативна людина Сашко Даниленко (український аніматор) створив FACEBOX для Razom.

Це чудо-машина біля якої сідаєш, вибираеш який ти портрет хочеш, платиш туди гроші (donation) і звідти вилізає твій портрет.

Ось наш сімейний портрет, який виліз з FACEBOX

український фестиваль 4

До речі, якщо хтось не знає Сашка Даниленка це людина, яка нам створила ілюстрацію на нашу книгу “Американська мрія: як купити першу нерухомість в США”.  Ні, ні, ні ми не домовлялися з ним бути в TNMK футболках, якось так вийшло 🙂 Я, особисто, навіть не знав, що Сашко буде на фестивалі.

український фестиваль 5

У закінченні про хороше. Український фестиваль в Нью-Йорку чи будь-де вони не були це та частинка України, за якою багато хто з нас сумує.

Тож не пропускайте, проходьте та підтримуйте.


Бути на фестивалі чи бути частиною фестивалю?

Всі роки до того, я приходив на фестиваль, як глядач. Я приходив переважно в суботу або в неділю після церкви.

Я проходився по вулиці в один кінець і назад, щоб подивитися, що хто продає. На тому, на жаль, моє особисте відвідування закінчувалося.

Андрій, будь ласка, не обманюй.

Ну добре…

Часто я ще заходив в McSorley’s. Це старий ірландський бар, де продають темне і світле пиво. Тож заходив туди, щоб випити 2 бокали пива. Чому 2? Бо вони по одному не продають.

От і на цьому моє відвідування фестивалю закінчувалося.

Цього року все було інакше…

Чому?

Я погодився допомогти фізично RAZOM, щоб перенести речі з їхнього офісу на цю вулицю і допомогти все зібрати.

Так, як я приїхав на 2 години скоріше (ні, я приїхав вчасно, це вони на дві години прийшли пізніше). Але це була субота, всі люблять поспати, тож тут нічого страшного не було.

Я підійшов до намету, де від церкви мали продаватися вареники, голубці, печиво і так далі, та запропонував допомогти їм.

Тож спочатку допоміг церкві, потім прийшли RAZOMці і я ще їм допоміг.

Молодець Андрійко.

Знаю, знаю 🙂

По-перше, я ще в житті не відчував себе так класно від фізичної роботи. Це настільки круто було аж важко передати словами. Тож собі постановив — раз на рік волонтерити та допомагати на фестивалі (але чи він ще буде існувати? Про це пізніше).

А по-друге, це зовсім інше відчуття бути частиною фестивалю, а не просто прийти на фестиваль. У мене було відчуття, що я всіх знаю і маю право з усіма знайомитись, бо я ж частина фестивалю.

Відчуття неперевершені. Тож рекомендую всім-всім спробувати. Навіть прийти та поволонтерити на 1-2-8 годин. Ну за 8 годин жарт 🙂


Чому Immigrant Porada не було на фестивалі?

Є речі, які я роблю на 80% і випускаю у світ. Воно може не ідеально, але краще так, чим ні як.

Наприклад, от наш подкаст. Я почав його записувати у 2017 році. Він був ніякий, але краще ніякий, ніж зовсім ніякого. Це один з перших українських подкастів у цілому світі. Але ось це 80% готовності випустило щось у світ. А зараз у нас крута ведуча, яка лускає інтерв’ю, як насіння. І це настільки круті епізоди, що я деколи беру ручку і з них собі деякі речі записую.

Так от, до чого це я…

Ми не встигли цього року зробити наш намет навіть до 80%, тому нас і не було. Але гарантую, що на наступний рік ми подивуємо вас креативом (якщо фестиваль ще існуватиме).

Особисто моя ціль зробити такий стенд, щоб Нью-Йорк Times кореспондент прийшов і написав про це в їхній газеті 🙂 Щось схоже на цей

український фестиваль 6

Якщо ви про мене не знаєте, я вчився колись на архітектора і мріяв ним бути, але 5 класів до закінчення кинув цю справу і пішов у бізнес. Отже, були часи коли я подавав свої проекти для FIGMENT dream pavilion і робив такого роду ідеї.


Якщо цікаво, ось всі FIGMENT dream pavilions. Фестиваль проходить кожного року на початку червня.


Невідоме — Український фестиваль в Нью-Йорку закрити

У цьому 2019 році, це був 43-тій український фестиваль в Нью-Йорку. Тобто протягом 43 років українська громада та Українська церква організовувала цей фестиваль.

Але до мого відома дійшла інформація, що фестиваль можуть закрити.

Це означає, що не буде куди приходити, і не буде де спілкуватися.

Ті українці, перша хвиля, чи друга, чи третя хвиля, хоча… яка різниці, яка хвиля (зараз звучу як стандартний політик, який ділить українців на російськомовних та україномовних). Одним словом, українці в тих роках це започаткували й це була річ, якою вони пишалися та організовували кожен рік.

Але зараз виглядає так, що це нікому не потрібно.

Так, нам це потрібно, щоб прийти “потусуватися”, поїсти вареники і так далі, але нікому не потрібна організація. Звісно, щоб це все організувати, треба проробити нереально багато роботи. Вже знаю з власного досвіду так, як мали нещодавно свою власну подію, ми майже місяць витратили на підготовку та організацію.

Тож питання до вас, порадівці, що ви готові зробити чи чим пожертвувати, щоб зберегти 43-річну традицію?

Якщо є якісь ідеї, пропозиції або бажання допомогти, залишайте свої коментарі під цією статтею.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com