Як купити вживану машину в США й не обпектися?

0

Я саме та людина, яка може писати про машини. Жартую, я на машинах не дуже розуміюся, але у цій статті розповім, чого остерігатися і які ресурси використовувати, щоб купити вживану машину в США. Все це я знаю від близьких мені людям, компетентних у цьому.

До речі, якщо ви вагаєтеся між придбанням вживаної і нової машини чи її орендою, прочитайте цю статтю, і вона допоможе вам визначитися.

З чого почати, якщо я хочу купити машину в США?

Тож почнімо зі  стратегії. Насамперед потрібно визначитися, яку саме машину ви хочете і якого року вона має бути. Раджу обрати максимум три машини і щодня чи хоча б раз на тиждень перевіряти ринок, тобто ціни, наприклад, на craigslist.org. Уже за 2-3 тижні ви будете добре в них орієнтуватися.

Наприклад, ще давно, коли мені треба було купити машину, я визначив, що хочу Honda Odyssey, але ще не знав, якого року. Тоді я міг дозволити собі щось між 2001 і 2004 роками. За два тижні я знав точні ціни на ці машини і міг легко сказати, яка ціна нормальна, а яка – ні, коли з’являлася нова машина на продаж. Тоді середня ціна була $3500. До речі, тут важливу роль відіграють милі, але про це потім.

Я часто бачу одну типову помилку: люди самі не знають, чого вони хочуть. Сьогодні Nissan Maxima, завтра Acura MDX, післязавтра Toyota Prius. Як би дико це не звучало, але ці машини мають зовсім різний вигляд і клас. Тож, перше, що потрібно зробити, – визначитися, що вам треба і стежити за цінами.

Яку роль відіграють милі в машині?

В Америці ціна на машини дуже залежить від миль. Навіть якщо машині 15 років, але в неї малий пробіг, вона буде цінною. Щоб знати, чи не забагато на машині миль, просто помножте її вік на 12,000. Приблизно стільки миль в неї має бути.Коли я у 2014 році купив автомобіль 2003 року, йому було 11, тож пробіг мав складати приблизно 132000 миль. Але насправді на ньому було 198000. Тому я заплатив на $1,000 менше. Зазвичай ціна на машину дуже зменшується після 150000 миль. Але якщо ви купуєте Toyota, Honda або Lexus, її вартість майже не зміниться.

Яка різниця між милями на трасі й у місті?

Різниця в тому, що в місті машина швидше зношується, а на трасі – повільніше. Ціна на 100 тис.  миль по місту і 100 тис. миль по трасі відрізнятиметься. Але питання тому, як продавець може довести, що це правда, що він їздив переважно по трасі? Ніяк, тож не звертайте на це увагу. 

Махінації з пробігом

Як же без махінацій. Будьте обережні. У Нью-Йорку дуже популярне навмисне зменшення миль (скручування). Це щораз тяжче робити з дорогими машинами, але зі старими моделями це дуже просто.

Рік тому моя сестра продала машину за копійки, бо на ній було 175,000 миль. Через два дні її машина була на craiglist зі 125,000 миль і на $2000 чи $3000 доларів дорожче, ніж продала сестра (а продала вона свій автомобіль за $900). Десь через два дні її вже не було, хтось купив. Це була Toyota Celica, дуже надійна машина, і я впевнений, що вона ще довго служила наступним господарям, але це вже інша справа.

Як перевірити, чи не зменшили в автомобілі милі? Не знаю. Просто будьте уважні і знайте про це.

Якого віку машину купувати?

Щойно ви виїхали новою машиною з салону, ви більше не зможете продати її за ті ж самі гроші. Ціна дуже зменшується. Тож купувати цілком нову машину невигідно. Хіба що, звісно, ви хочете абсолютно новенький автомобіль. Найкраще купувати машину, якій виповнилося 2-3 роки.

Також нещодавно мій друг, який перепродає машини, розповів, що краще придбати ту, на яку вже не діє гарантія. Зазвичай гарантію дають на 36000 миль або 3 роки (залежно, що буде першим). Справді, нелогічно переплачувати 5 чи 10 тисяч за машину, яка має 30000 миль, щоб через 6000 гарантії вже не було. Краще зекономити. Це якщо ви хочете не дуже стару машину.

Якщо ви купуєте машину віком 5+ років, вам потрібно додати до свого бюджету $50-100 на місяць на ремонт авто. Може, вона й не ламатиметься рік, але потім вам потрібно буде заплатити $1000+ за те, щоб її полагодили.

Брат мені колись казав, що нова машина на гарантії – це просто гроші, заплачені за ремонт наперед. І після того, як я купував і нову машину з салону, і 11-річний автомобіль, можу цілком з цим погодитися. Важливо, що окрім грошей, це забирає також чимало часу.

Коли не варто купувати машину в США?

Я часто чую рекомендації купувати наприкінці літа або наприкінці року. Так це чи ні, підтвердити не можу. Але точно знаю, коли не варто займатися придбанням автомобіля – з 1 лютого до 1 травня чи навіть червня.

Чому? Тому що це період повернення податків від держави. У цей час усі люди мають більше грошей, особливо нижчий клас, тож ціни на машини надзвичайно високі. Тож намагайтеся планувати купівлю коли завгодно, окрім цього проміжку часу.

Варто купити машину в США в кредит чи за готівку?

Якщо у вас є готівка, то другий варіант більш вигідний. Заплатив і забув, все чудово й просто. Але якщо ви не можете придбати за готівку, можете зробити це в кредит. Кредити на машини найдоступніші й мають найнижчі відсотки, якщо у вас хороша кредитна історія. Про те, як зробити хорошу кредитну історію, читайте тут.

Зараз я помітив, що найвигідніші кредити на машину в Америці видає Polish and Slavic Credit Union. Кілька місяців тому мої друзі взяли під приблизно 2.5-3%. І нещодавно ми з дружиною брали кредит на ремонт і нам пропонували 1.5% кредит на машину. Ви також можете дізнатися в інших банках і порівняти відсотки.

Остерігайтеся! Деколи в дилера вам пропонують допомогу з пошуком кредиту. Їхня мета – продати машину. Вони мають ваші дані, тож якщо ви їм дасте добро, вони проведуть вас по всіх банках, поки вам не дадуть кредит. Тобто якщо перший відмовить, то вони вам другий запропонують і так далі. Ці відмови дуже погано впливають на вашу кредитну історію. Тож краще самі в банку беріть кредит, а якщо за вас це робить дилер, то просіть, щоб він максимум в одному банку перевіряв, а не в десяти.

Де купити машину в США?

Є багато різних місць, де можна купити машину в Америці, але найпопулярніше, це Craiglist. Також ви можете купити у дилера на майданчику або в так званого “independent dealer”. Це – більшість людей, які продають на Craiglist. Якщо у вас є час і бажання, то найкращу і найдешевшу ціну можна знайти на Craiglist.

Як я сказав на початку статті, загалом, я не дуже компетентний у питаннях авто, тож якщо ви дилер чи краще розбираєтесь в машинах, додайте, будь ласка, в коментарях нижче інформацію, яку я пропустив.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com