Музей родини Вандербільт

0

Не знаю, коли саме мене так захопили подорожі, але це сталося не так давно. Мабуть головну роль тут зіграв саме фейсбук, так як саме там можна знайти цікаві статті про подорожі по Америці, цікаві місця, розклад якихось подій і т.д. Але в мене буває і “подорож на осліп”, тобто відкриваю Google map, пишу для прикладу ключове слово (наприклад ” castle”), що б я хотіла побачити і Google видає мені ті місця. Так от сталося з музеєм Уільяма Вандербільта, що в Лонг Айленді. Ніколи про нього не чула, навіть не читала про нього перед поїздкою. Просто побачила фото на карті і ми з дітьми та чоловіком вирушили на “золотий берег мільйонерів”.

Найперше вразила живописна місцевість та величина володінь сімейного помійстя. Як я вже потім прочитала, родина Вандербільт були бізнесменами та дуже багатими людьми. Кожен чоловік в цій родині мав багато захоплень та любив подорожувати. Не так давно там побудували планетаріум. Надзвичайно вражає архітектура та інтер’єр помійстя, іспано-марроканський стиль. Всі меблі підібрані зі смаком. Музей цікавий своїми рідкисними та старовинними єкспонатами, які привозилися з різних країн та різними членами цієї родини. На жаль, всередені музею заборонено фотографувати.
Це була подорож в часі, хоча і короткочасна. Ми не встигли насолодитися краєвидами та історією тієї місцевості, але обов’язково ще повернемося туди. Шкода, що останній та прямий спадкоємець цього великого роду трагічно загинув ще в 1933 році. Дуже хотілося б, щоб такий дорогоцінний спадок залишався під родинним наглядом та розвивався й надалі.
Хто любить подорожуват, раджу їхати туди в теплу та сонячну погоду, коли все зеленіє та цвіте. До речі, квитки в районі $7-8 за дорослого та $6 окремо в планетаріум. А краще зайти на їхній сайт та подивитися розклад та ціни.
Адреса музею: 180 Little Neck Road, Centerport, New York 11721

Про автора

Avatar

Родом з Тернопільщини, жила в Чернівцях. Дуже люблю читати, колись писала вірші. Волонтер та учасник проекту Razom for Ukraine.