Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook

Як найняти віртуального асистента для бізнесу в США: крок за кроком

0

Більшість нових бізнесменів чи, можливо, всі страждають на синдром супергероя. Я про це вже писав у минулій статті. Але що можна зробити, щоб позбутися цього синдрому? У цій статті я розповім, як вам найняти віртуального асистента, хто такі VA і в чому вони можуть нам допомогти.

Хто такі віртуальні асистенти?

Віртуальні асистенти – це люди, які працюють на вас або надають сервіс вашому бізнесу через Інтернет. Це можуть бути особисті асистенти, а також графічні дизайнери, програмісти тощо.

Вперше я почув про VA (далі в статті писатиму VA, що означає virtual assistant) у книзі Тіма Ферріса «4 hour work week». Потім з кожною наступною книгою я все частіше й частіше зустрічався з цим терміном.

Коли я запустив сайт Immigrant porada в листопаді 2014 року, то писав по 1 статті на місяць чи півтора. Так рідко, бо це займало багато часу. І не на власне написання, а на налаштування картинок та інших додаткових речей.

У вересні чи жовтні 2015 року я вирішив зайнятися Immigrant porada наповну. І зрозумів, що мені потрібна для цього допомога. Тоді я почав шукати віртуального асистента – людину, яка допоможе мені розгребти особисті справи та допоможе з Immigrant porada. Звісно ж, почав пошуки в Україні (Продовження моєї історї далі у статті).

Де можна знайти віртуального асистента?

Останнім часом стає все більше і більше сайтів, де можна знайти віртуального асистента, найпопулярніший зараз – upwork.com. Там все дуже просто: виставляєте, що потрібно, і десятки людей за кілька годин подають вам заявки і свої резюме, а вам залишається тільки вибрати.

Коли я подав оголошення на Upwork, то написав його англйською, а в заголовку вказав Ukrainian General Virtual Assistance. Тобто я шукав людину тільки з України. Ось текст мого оголошення:

Title: Ukrainian General Virtual Assistant Needed

Position type : part time job (20-30 hours per week) with an opportunity to grow full time.

Proposed Compensation: $60 – $90 per week with a review at 12 month.  Weekly payout by paypal or other services (you can propose).

Daily reporting: just a simple bullet point email at the end of each day is fine.

Time zone: happy to have you work your normal hours.

General: I am looking for personal assistance by a native Ukrainian

Skills requirement:

* excellent Ukrainian grammar skills

* excellent Ukrainian writing skills

* good English skills (you should read and comprehend)

* ability to clearly follow instructions

* high level of organization and ability to prioritize

* self-management and initiative

* availability to work at least 4 hours per day (Monday – Friday)

* Microsoft office skills

* good research skills. This job will require a lot of research online

* willing to learn and go an extra mile.

Here are some tasks that you will be required to do:

* research information on the internet

* create and work with google documents

* input information and files into google documents

* research websites with best prices for a specific products

* typing text

* proofreading and editing Ukrainian texts

* posting on facebook, vkontakte and etc.

* check and reply to emails.

If you are interested in the position reply to this post with short description about yourself, explaining why you would be a good fit and if you have all required skills.

Скільки коштуть послуги віртуальних асистентів?

Найдешевше на Upwork – це $3 за годину. Але все залежить від того, кого ви наймаєте. Наприклад, у програміста з великим досвідом роботи може бути за годину $10-30. А оскільки ми працюємо на Immigrant porada з малим бюджетом, то я інвестую трохи більше часу на пошуки і знаходжу людину, що не є на 100% спеціалістом, але може ним стати.

Нібито $3 – це не дуже багато за годину, але якщо ви наймаєте людину на 20-40 годин в тиждень, то сума складається досить швидко. Чесно признаюся, що коли до Immigrant porada приєдналася Аня, то я не мав звідки їй платити. Звучить смішно, чи нерозумно, чи тупо, але я реально не міг собі цього дозволити. У мене було стільки справ,  що я майже не бачив дружину, а також ми очікували народження дитинки через місяць. Але я не міг відтягувати Immigrant porada також. Я мусив його розпочати.

Те, що я не мав, звідки платити Ані, мотивувало мене знайти нову роботу. У результаті, мені підняли на 30% зарплату, тому що не хотіли мене відпускати.

Full time, part time чи за проект?

Наймати праціаника на повний, неповний день чи на проект? Ви знаєте свій бізнес краще. Але моя рекомендація – найняти особистиого асистента, який буде ніби вашим приватним помічником. В онлайн сфері це називається General Assistant.

Такі люди допомагають з вашими справами, наприклад, щось купити, знайти в Інтернеті, допомогти з електронними листами – тобто з тим, що ви не хочете чи не можете робити. Такого асистента треба наняти або на непровний або на повний робочий день, тобто щоб він працював певну кількість годин на вас. Це може бути 2-5 годин, необов’язково на всі 8.

Якщо ж вам потрібна допомога з сайтом чи з якимось дизайном, ви можете найняти асистента тільки на один проект. І заплатити за нього.

Як сайт, Immigrant porada ми саме так і створювали. Я наймав людей тільки на певний період часу, щоб вони зробили ту чи іншу справу. У мене були трохи з тим проблеми, довелося трьох людей культурно звільнити.

Як вибрати асистента?

На ваше оголошення про роботу відгукнуться десятки людей. Але як вибрати того, кого потрібно? Це питання на мільйон. Але Оксана Дац у відео про роботу сказала: «Ми наймаємо людей за те, ким вони не є, і звільняємо за те, ким вони є»: щоб знайти людину, яка вам підходить, потрібно трохи часу і праці.

Я розповім, як саме я це робив і як досягнув успіху декілька разів. Тож можете використати такий самий метод або модифікувати його.

  1. Я створив стандартну відповідь на кожну заявку, в якій пронумерував питання і попросив людей дати відповідь. Оскільки я звихнутий на організації та систематизації, то я гукав людину, яка відповість на питання по порядку, як було написано, і бажано пронумеровано. На основі відповідей я відфільтрував десь 60% людей.
  2. Потім я попроситв у всіх skype id і запитав, коли вони можуть застрітися на 10-хвилинну співбесіду.
  3. Я записав їхні імена, skype id і час, коли вони можуть зустрітися, в таблицю.
  4. Далі підготував стандартний список питань – десь 4-6.
  5. З кожною людиною я провів співбесіду на 5-10 хвилин. Дехто не підняв трубку – вони автоматично відпали.Кожна співбесіда мене все більше і більше позитивно дивувала. У нас в Україні нереально розумні люди. Але одна людина мене вразила своїми відповідями так, що я відразу захотів її найняти. Це була Аня Огойко. Чому? По-перше, своїми відповідями, а по-друге, тому що у неї був схожий проект. Я зрозумів, що ми будемо з Анею розмовляти однією мовою, я шукав члена команди, а не просто працівника.Тож висновок у мене один: важлива кількість людей, з якою ви проводите співбесіду. Я говорив з 15 людьми для general virtual assistance і з 11 для графічного дизайнера. Якщо б кількість цих людей складала 1-2, не знаю, чи я знайшов би ідеального члена команди.
  6. Цей пункт підходить тільки якщо з вами в команді хтось працює. Тож після того, як ви проведете співбесіду і оберете, наприклад, 2-3 людей, варто, щоб член вашої команди також поговорив з претендентами. Наприклад, коли ми вибирали графічного дизайнера для Immigrant porada, я вибрав 3 людей з 11, які мені подобалися, але не міг визначитися. Тож попросив Аню, щоб і вона поговорила з цими людьми. Оскільки ми працюватимемо разом, мені важливо, щоб і Ані також людина підійшла. Після інтерв’ю Аня висловила свою думку і ми остаточно вибрали Сашу Сірик.

Чи варто наймати VA?

Це залежить від вас. Але якщо у вас свій бізнес або проект чи навіть просто мільйон справ, то на 99% я впевнений, що вам потрібен VA.

Чому я шукаю саме українських асистентів?

Я вірю в гасло “Свій до свого по своє”, тому якщо і платити комусь, то українцям. По-друге, Immigrant porada – це український проект, тож його редактор у будь-якому випадку має бути українським.

Чи можна знайти дешевших VA?

Так, можна, особливо якщо ви живете в Україні, у нас є десятки газет і сайтів з оголошеннями, де можна знайти людину собі на допомогу. Середня заробітня плата в маленьких містах на повну ставку складає близько 3000 гривень на місяць. Тож якщо ви наймете людину на півставки і платитимете їй 3000 на місяць та дасте їй вільний графік, то і вам, і їй це буде вигідно – всього 43 гривні за годину або $1.38.

Особисто я рекомндую не платити те, що платять в Україні, а хоча б в 2 рази більше, щоб в людини був інтерес бути для вас хорошою допомогою. Але це тільки моя думка.

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Share.

Про автора

Andriy Boychuk

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com