Всі українці США в одній групі

0

У США живе майже мільйон українців з різних хвиль імміграції. Майже нереально фізично і практично зібрати цих всіх українців в США в одне фізичне місце. Але в Інтернеті це зовсім інша розмова. На сьогодні наша група ImmigrantPorada налічує близько 8,500 учасників з яких близько 90% є дуже активні щоденно.

Група була створена у 2014 році з метою продовжити ImmigrantPorada вебсайт як ресурс корисної інформації. Але ще тоді ми розуміли, що сайт це як одностороння розмова і максимум можна було коментувати під статтями. А наша ціль, від самого початку створення сайту, була не тільки поділитися інформацією односторонньо, але щоб кожна людина могла втілити наші поради у життя.

У 2017 році був створений форум на сайті й паралельно існувала група. Ми тестували де люди будуть найбільш активні. Так, ви правильно здогадалися. Група у Facebook перемогла. Тож форум ми закрили десь через пару місяців.


Як група розвивалась та набирала оберти

Спочатку, як би це було правильно чи не правильно, я додав всіх своїх друзів та близьких. Потім я попросив друзів додати всіх своїх друзів. Десь за тиждень в групі було 1000 членів. І на цьому на деякий час все закінчилося.

Група для нас була важливою, але ще в ті роки ми наповнювали сайт безцінною інформацією. Тож ми самі нічого в групі не виставляли, а тільки самі члени групи. І вона сама по собі почала рости.

Десь у 2017 році ми помітили як швидко група почала набирати оберти як серед підписників, так і в кількості постів і відповідей.

На сьогодні, задавши запитання, ви можете отримати відповідь за лічені хвилини.


Особливість ImmigrantPorada групи

Але в чому деякі групи є більш успішними, ніж наша, а деякі ні? На Facebook є близько мільярда груп і я був більш, ніж впевнений, що є ще групи українців в США. Тож приєднався до 25-30 найбільших груп.

І бувши членом тих груп, десь за місяць я помітив, що всі групи мають однакову рису, яка мене особисто не влаштовувала. А саме: регулярні пости про політику, релігію та багато реклами, а також просять гроші на різні речі.

Я знав, що це має бути табу для нашої групи. У нас ціль інакша. Ціль нашої групи не обговорювати, що правильно чи не правильно Путін чи Трамп зробив, у нас розглядається набагато простіші питання, але практичні. Як зробити те чи інше в США? Чи можна зробити те чи інше в США? Також рекомендації, і максимальна реклама, яка може бути, це реклама роботи або житла в оренду.

Це зайняло багато зусиль та часу, але за декілька місяців члени групи знали правила і поважали їх. А за цим вже пішла популярність. Люди почали бачити цінність інформації й почали ділитися групою з іншими людьми й запрошувати друзів.

Якщо ви знаєте якесь класне місце, чи порекомендуєте ви його друзям і рідним? Скоріше всього так. Так само було з групою. Люди рекомендували й розповідали іншим.


Українська жива Wikipedia

ImmigrantPorada група зарекомендувала себе, як українська жива Wikipedia чи Google пошук серед українських іммігрантів. Тепер якщо виникло запитання серед друзів чи в сім’ї, не знаєте де шукати відповідь, то одразу почуєте пораду: “Запитай у групі”.

Для швидшого та кращого результату, нам потрібна була людина, яка буде відповідати тільки за розвиток групи. Тож у 2018 році до команди ImmigrantPorada, приєдналася Уляна Марченко, яка і стала community director. Менше, ніж за два місяці група зросла від 4000 до 6000 тисяч учасників, а через рік вже налічувала майже 8,500. Взаємодія піднялася на 150%. 

Вже незабаром в групі з’явилися нові правила та різноманітні категорії для навігації та сортування. Все частіше з’являються цікаві опитування, де люди завзято обговорюють своє бачення. Десятки різноманітних запитань та цікавих відповідей, пропозиції роботи, оренда житла та багато іншого, що заставить вас зупинитися та почитати. 

Якщо ви ще не є членом групи, тоді приєднуйтеся тут.

А у вас є ідеї, як можна покращити нашу групу для українців в США? 


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com