Ви заслуговуєте на кращу роботу або умови

0

Багато українців – скромні люди. Можливо, в особистому житті вони інші, але саме на своїй роботі більшість – це скромняги. Більшість з них боїться або ж соромиться спитати свого керівника про підвищення зарплатні чи комфорту робочого місця, тому що ще з дитинства в українців виховували стереотип про те, хто такий начальник, а хто такий підлеглий.

Ще з давніх-давен в Україні твердили, що не можу бути панібратства між вчителем та учнем, працівником і його начальником.

Чесно кажучи, не знаю, чи зараз та сама ситуація у нас в країні, але в Америці змінилося все вже дуже давно. Ми всі люди, а саме тому, ми всі рівні. Вам платять гроші за те, що ви виконуєте свою роботу. І сама ж компанія виграє від того, що ви виконуєте свою працю, бо також отримує із цього прибуток.

Є ще одна правда про українців. Усі ми – хороші, віддані і креативні працівники. Хоч би там хто не говорив, українців як працівників цінують. Не можу ручатися за всі країни, але за Сполучені Штати Америки, а особливо, за Нью-Йорк, можу сказати із впевненістю, що про українців як працівників, які виконують офісну роботу чи роботу на будівництві, тут відгукуються дуже позитивно.

У чому ж полягає проблема? Відповідь така:

 1. Ми не вміємо визнати, що ми – цінні працівники;
 2. Якщо ми навіть і віримо в те, що заслуговуємо на більше, то все одно боїмося підняти питання вищої зарплатні чи кращих умов праці;
 3. Ми завжди боїмося змінювати місце праці.

Це і є основні причини, що супроводжують цю проблему. Тож розгляньмо все поетапно. І будь ласка, у коментарях нижче пишіть свою думку щодо цього питання. Це, насправді, досить цікава тема, яку мало хто обговорює. Можливо, через власну скромність, а можливо, бо вважають, що інших це питання не турбує.

Отже, етапи, щоб позбутися проблеми, такі:

 1. Зрозумійте свою цінність

  Тут потрібно бути відвертими самим із собою. Запитайтеся, чи справді ви робите якісно свою роботу, чи дійсно те, що ви робите, допомагає компанії рухатися вперед. Ви отримуєте заробітну платню саме за виконання певних обов’язків. Навіть якщо будете якісно і вчасно виконувати завдання, ви вже будете цінним і сумлінним працівником, у порівнянні із багатьма іншими, які не виконують навіть цього.

  Якщо є така можливість, то старайтеся робити більше, ніж те, за що вам платять. Так ви точно зможете бути впевненими, що ви –  цінний працівник для своєї компанії. У такому випадку, можете не хвилюватися про те, що Вас звільнять, оскільки ви виконуєте свою роботу сумлінно та навіть робите більше, ніж зобов’язані.

  Цінуйте себе, цінуйте те, що робите, а ще зрозумійте свою цінність, перш за все, перед самим собою.


 1. Просіть кращих умов і фінансової винагороди

  Якщо ви будете виконувати більше роботи, ніж тієї, за яку платять, це буде характеризувати вас як сумлінного працівника. Насправді, таких людей знайти важко. Це я можу стверджувати із власного досвіду та досвіду моїх знайомих, що мають власний бізнес.

  З першого погляду, звучить якось несправедливо. Ти робиш більше, а платять тобі так само. Але лише за таким принципом можна рухатися уперед. Це займе трохи часу, все не вдасться зробити відразу, в перший день. Але згодом ви зауважите, що про вас говорять як про хорошого працівника, приклад для інших, коли ви вже самі себе почнете цінувати більше, то зможете говорити із керівництвом про вищу заробітну платню, кращі умови праці чи збільшення вихідних днів в році.

  Поставте собі за мету те, що весь цей процес не повинен тривати більше ніж рік. З кожним роком вимагайте більшого для себе. Ви самі повинні здобути це собі. Якщо ж ви не знаєте, як ефективно попросити збільшення заробітної платні, прочитайте про це.


 1. Змініть місце праці

  Якщо ви виконуєте свою роботу максимально добре, але цього ніхто не помічає, а навпаки, ваші прохання про збільшення зарплатні чи додатковий вихідний сприймають негативно, то це означає, що час змінювати місце праці. Багатьох ця думка лякає. Я також був жертвою цього страху, що виникає із думкою про зміну роботи.

  Не бійтеся, адже завжди результат кращий, ніж ви того очікуєте. Працюйте і паралельно шукайте роботу, ходіть на співбесіди. Якщо ви дійсно хороший працівник, то керівник просто так вас не відпустить. Або ж він таки поганий керівник і не цінує своїх працівників, що ще більше має стимулювати вас змінити місце праці.

Тому не бійтеся змін і впевнено крокуйте вперед!


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com