Як бачити позитив у роботі, яку ви не любите?

0

Ви працюєте там, де хотіли б працювати? Чи ви обрали ту професію, якої прагнули? Чи приносить вам задоволення те, що ви робите?

Багато людей є ворогами власного життя. Я не буду говорити про все загалом, а зупинюся саме на роботі. Від багатьох я чую про те, що їм не подобається їхня робота і вони хотіли б працювати в іншому місці, або просто не знають, чого хочуть.

У мене також був такий період. Я ходив на роботу, яка мені не подобалася, але не питав себе, чому я це роблю, а просто скаржився на своє життя. Тепер, коли мене переслідують такі думки, я запитую себе:

  1. Що саме мені не подобається на роботі? Що мене робить нещасним? В основному, це колектив, гроші або умови праці.
  2. Як я можу змінити те, що мені не подобається, щоб стати задоволеним? Наприклад, взяти відпустку, поговорити про збільшення зарплати, уникати неприємних людей, тощо.

Але інколи в людей постають глобальніші питання:

  1. Чи ви займаєтеся тим, чим хотіли?
  2. Чи ви знаєте, чого ви хочете?

Багато людей, особливо творчих, працюють на роботах, які їм не подобаються, лише для того, щоб заробити гроші і утримати сім’ю. А чому б не займатися тим, що любиш? Я не кажу звільнятися просто зараз, але ви можете працювати над своїм розвитком або потрохи шукати нове місце праці. Це можливо, просто потрібно в це повірити.

Скажу декілька слів про себе. У мене не надто цікава професія, але мені подобається те, що я роблю. Як це? 50% мого часу йде на дизайн та керування проектами, що мене не дуже цікавить. Проте, решта спрямована на систематизацію бізнесу, створення нових процесів, покращення роботи компанії. Цією частиною своєї роботи я захоплююся. Проте, так було не відразу. Я читав книги, слухав семінари, через це почав думати над своєю роботою, шукати щось цікаве і тепер задоволений тим, що маю.

Як би це дивно не звучало, але навіть улюблена справа набридає, і вас починають переслідувати думки про те, чи те, що ви робите, є правильним. Це нормально, таке буває з кожним. Просто потрібно згадати, для чого ви це робите, і все стане на свої місця.

Тож, замість того, щоб картати себе і нарікати на долю, просто поставте собі вищенаведені короткі питання.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com