Як батьки привозять дітей в американську школу

0

Американці ставляться до своїх дітей, як до дітей. Тобто вони, звичайно, вчать малечу правильно переходити вулицю, але розуміють, що відволіктись шестирічній дитині легше легкого, особливо коли її товариші поруч. Тобто безпека дитини все-таки – відповідальність дорослого.

Як забезпечити безпеку кожного школяра по дорозі у школу, особливо на її вході, якщо у школі навчається від 800 до 1500 учнів?

Потрапити в американську школу дитина може трьома шляхами: на шкільному автобусі, пішки (на велосипеді) або на машині батьків. Американці розподіляють ці три потоки таким чином, щоб вони не перетинались та не заважали один одному. Тільки так можна бути впевненими, що дитина не потрапить під колеса автівки чи автобуса.

Зона “Kiss and Go”, або “Поцілував та йди”

Саме її ми бачимо на відео. Це місце швидкої висадки дітей, яких привезли батьки. Автівки шикуються у чергу та повільно просуваються вперед до спеціального майданчика, досить довгого щоб одночасно вмістити 5 автомобілів.

Якщо це молодша школа (Elementary School, діти з 1 по 5, інколи 6 класи), то вийти з машини дітям допомагають дорослі: вчителі або батьки-волонтери, які стоять там кожного ранку, незважаючи на зливу та сніг. Доки батьки залишаються за кермом, ці дорослі відчиняють двері, допомагають малюкам та їхнім речам безпечно потрапити назовні та зачиняють двері.

Таким чином час висадки дітей скорочується, п’ять автомобілів висаджують дітей за менш ніж хвилину.

Батьки не поспішають, не об’їжджають один одного та не намагаються втиснутись уперед. Навпаки, черга перед школою – це найввічливіше місце з усіх, що мені траплялись. Ті самі американці, що полюбляють перевищувати швидкість та не вмикають поворотники, біля школи ведуть себе напрочуд ввічливо.

Зранку я інколи відвожу дочку до школи на машині. У школі навчається 1300 дітей, стояння у черзі займає не більше 5 хвилин.

Відео триває близько 40 хвилин. Це тому, що привезти дитину в школу можна заздалегідь, щонайменше за півгодини до початку уроків, а то й за 45, бо батькам ще треба дістатися на роботу. Сімейні американці обирають для життя милі передмістя з гарними школами, тому годиною комьюту (шляху на роботу) нікого не здивуєш.

З машинами зрозуміло, а де шкільні автобуси та велосипеди? 

Бачите одноповерховий будинок у формі літери S? Так досить часто виглядають нові школи з висоти пташиного польоту. Щоб школи були просторими та достатньо освітленими, їх роблять у формі літер S або E з великими вікнами та затишними внутрішніми двориками.

Автобуси привозять учнів до головного входу який на відео знаходиться з іншого боку будівлі.

Там теж дітей зустрічають дорослі та слідкують, щоб малеча вийшла та потрапила до школи безпечно.

Десь на розі, неподалік від головного входу, зазвичай розміщують і місця для велосипедів. Але вони можуть бути і в іншому місці. Головне, щоб до нього можна було безпечно дістатися велосипедною чи пішохідною доріжкою.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Веб-дизайнер, волонтер та великий шанувальник американської шкільної освіти. Живу у штаті Вірджинія, ділюсь досвідом про життя в Америці та школи у блозі http://alice-one.livejournal.com/