Як безкоштовно жити в іншій країні і допомагати людям

0

Хочеться подорожувати, що спите і в сні бачите? Вчите якусь мову, але мрієте про «занурення» у середовище носіїв? Шукаєте себе і не знаходите в себе вдома? Спробуйте допомагати людям за кордоном – це безкоштовно (потрібні тільки квитки), а досвід і враження – завжди безцінні.

Отже, якщо у вас є час і гроші на квиток туди і назад – ви готові їхати жити в іншу країну безкоштовно. Як це можна зробити?

Не потрібно шукати якісь організації, які би вам все організували, заповнювати аплікаційні форми на якісь стипендії, гранти… Усе набагато простіше. Спробуйте один із цих сервісів.

1. Helpx 

Це сайт взаємообіну допомогою. Як це працює? Членський внесок на два роки коштує 20 євро. Сплативши, ви маєте доступ до контактної інформації людей з усього світу, що шукають певної допомоги в обмін на житло і їжу.

Що це може бути? Наприклад, можна допомагати родині з дітьми (або з собакою :), можна допомагати на городі, в саду, допомагати будувати будинок чи приймати гостей у готелі. Подібний сайт workaway, але я пробувала тільки helpx.

Читайте трохи більше про мої пригоди з helpx у статті Як подорожувати у Європі дешевше, ніж жити у Києві.

2. WOOF 

Це всесвітня організація, що допомагає поєднати фермерів органічних господарств по всьому світу і людей, які хочуть попрацювати на фермі у певній країні.

Це може бути цікаво для людей, у яких є ферма чи є плани на неї, для людей, які цікавляться їжею, вирощуванням рослин та розведенням свійських тварин. Але й для будь-кого!

Напевно, найчастіше «вуферами» стають люди, які втомилися від шаленого ритму міста та своєї офісної роботи, хочуть відпочити, копаючись десь на винограднику у Франції, чи на кавовій плантації у Чилі.

При цьому ви живете з родиною, їсте разом з ними смачненьку їжу, подорожуєте на вихідних.  Щоб приєднатися, потрібно вибрати собі країну та сплатити членський внесок для саме цієї країни. Тільки тоді ви зможете почати шукати собі ферму і родину.

3. MindMyHouse 

Чесно кажучи, ніколи не пробувала цей сайт, але завжди хотілося. Йдеться про те, що господар дому має від’їхати на певний час, але хоче залишити на когось собаку, кота, рибок, кімнатні рослини… Тоді ви можете приїхати і безкоштовно пожити в будинку, а за це доглядати за домом, можливо, садком та тваринками.

Як вам такі способи подорожувати? Їх можна використати і щоб провести відпустку (кілька тижнів), і щоб пожити довше в певній країні чи країнах, краще пізнати культуру та світ.

Будьте відкритими до людей і нового досвіду – перевертайте і змінюйте світ!

Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Анна Огойко - редактор сайту Immigrant Porada, перекладач і викладач. Авторка статей про подорожі, іноземні мови та мотивацію.