Як економити час, перевіряючи електронну пошту?

0

У 2014 році я прочитав 4-hours work week. Це одна з найпопулярніших мотиваційних книг нашого часу. Не чули? Дуже рекомендую якомога швидше прочитати 😉

У книзі було дуже багато цікавих речей, але, можливо, я взяв з неї одну з найважливіших порад: як користуватися електронною скринькою і економити час.

У наш час з мобільними пристроями та інтернет-зв’язком майже у будь-якому куточку світу ми можемо отримувати повідомлення на електронну пошту в будь-який момент. А також сповіщення про це відразу з’являться на вашому пристрої: у вас, мовляв, 1-2-3 нові повідомлення.

Особисто я не люблю, коли у мене на телефоні світиться непрочитане. Тож у будь-яку вільну хвилинку я заходжу на пошту і читаю, що мені прийшло. Хм-м-м-м… але ж так не можна робити, бо так я буду витрачати весь свій вільний час.

Тож щоб зекономити свій час, я відключив сповіщення на телефоні. Тепер якщо щось приходить на телефон, я не бачу це на екрані до тих під, поки не зайду на пошту.

На деякий час це допомогло. Але виробилася інша звичка. З цікавості я почав заходити на поштову скриньку і дивитися, чи прийшло щось важливе. А-а-а-а-а-а, цей “капець” вернувся, до чого був.Так-от в книзі Тім Ферріс розказує, що потрібно виробити собі графік, коли ви будете перевіряти пошту, і давати людям знати про свій графік. У кожного свій стиль життя, тож нічого не можу порекомендувати, крім одного.

Створіть графік і дотримуйтеся його. Тож ще з 2014-го року я створив такий графік перевірки листів:

  • понеділок – четвер, о 1-ій дня і об 11-ій вечора
  • п’ятниця – тільки о 1-ій
  • субота-неділя – зовсім не перевіряю

Я дотримувався цього графіку десь протягом 1-2 місяців. І це нереально економило час. Якщо колись на 30 е-мейлів я витрачав десь по 1-2 хвилини часу на кожен. То тоді, повністю сфокусувавшись, я міг відповісти на всі повідомлення за 10-20 хвилин.

Також коли в мене був графік, стресу було менше і я не перевіряв свою пошту кожні 3 хвилини вільного часу. Це ніби дурна звичка нового часу.

Також коли я створив цей графік, то всім друзям, родичам і знайомим вислав лист, у якому було сказано, як часто і коли я перевіряю пошту, щоб вони не очікували відповіді на свій е-мейл, наприклад, в неділю чи вівторок зранку.

Ось зразок листа, який я написав.

«Привіт, любі друзі!

Ви вже добре знаєте, що простіше написати мені листа, щоб отримати відповідь, ніж дзвонити мені чи писати смс. Це було так до недавнього часу. Тепер я намагаюся більш ефективно використовувати свій час, тому ось уже 3 тижні, як я запровадив таку е-мейл політику.

Якщо у вас виникла надзвичайна ситуація або вам потрібна моя швидка відповідь, подзвоніть мені чи напишіть смс. Не надсилайте мені е-мейл в в разі термінового питання, тому що я перевіряю свою скриньку один чи два рази на день.

Понеділок – Четвер: перевіряю і відповідаю на е-мейли о 13:00 і 23:00.

П’ятниця: перевіряю і відповідаю на е-мейли о 13:00.

Субота – Неділя: не перевіряю і не відповідаю на е-мейли»

Тож чому я перестав це робити? Це ніби людина, яка намагається кинути курити: не курить 1-2 місяці і потім зривається. Так само було і в мене.

Але з сьогоднішнього дня я починаю знову заздалегідь запланований графік перевірки електронних листів. Тепер мій графік буде такий:

  • понеділок-п’ятниця о 1-ій і 10-ій годині
  • субота-неділя – вихідні

До речі, все вище сказане було про перевірку листів. Нові листи можна писати будь-коли.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com