Як економити електроенергію та воду у Барселоні

0

Комунальні послуги в Європі дуже дорогі, і це зовсім не таємниця. Тому коли наші люди переїжджають за кордон, вони починають економити на всьому. Як правило, ця економія настає після декількох отриманих рахунків.

Слід зазначити, що оплата за комунальні послуги приходить не щомісяця, як до того звикли наші люди. Платежі за електроенергію приходять один раз на 2 місяці, платежі за воду – один раз на 2 або 3 місяці, це залежить від компанії, яка надає послуги.

Тарифи за воду нестабільні: чим більше води ви будете витрачати, тим вищий тариф. Ціни починаються з 25 євроцентів* за кубометр і закінчуються 4 євро* за кубометр. Тарифи за електроенергію складають від 12 до 15 євроцентів* за кВт/годину.

* (ціни дійсні на грудень 2015 року).

Однією з важливих відмінностей в комунальних платіжках є те, що вам необхідно буде оплачувати мінімальну вартість за воду за світло, навіть якщо ви зовсім не будете використовуватися ними. Про збір цих коштів, в які входять податок за обслуговування, місцеві збори та оренда лічильників йдеться у договорах з компаніями, які надають послуги.

Тому, аби не платити найвищі з можливих сум, людям доводиться економити. На жаль, не всі знають як робити це системно, так, щоб це стало помітним для вашого гаманця. Тож, розгляньмо варіанти.

Вимикайте світло в тих кімнатах, якими ви не користуєтесь. Найбанальніше та найпоширеніше правило, яким багато хто нехтує. Секунди горіння переростають у хвилини, хвилини у години, а години вже давлять на ваш гаманець.

  1. Використовуйте енергозберігальні лампи або взагалі лампи LED. Лампи LED у 8-10 разів більш економні від ламп розжарювання та у 1,5-2 рази більш економні від енергозберігальних.
  2. Купуйте техніку класу А+++.
  3. Встановіть пом’якшувач води для центральної труби водопостачання. М’яка вода швидше нагрівається та не лишає накипу на пральній машинці, посудомийці, бойлері і т.д, що змусить всі пристрої працювати довше та надійніше, а також допоможе зекономити на електроенергії та на мийних засобах.
  4. Термоізолюйте своє житло. Термоізоляція на 25-30% краще зберігає температурний режим оселі, як взимку, так і влітку. Як правило, зима в Барселоні триває 2 місяці – з середини грудня до середини лютого (+- 2 тижні) з температурою, яка дуже рідко падає до 0 градусів. Тому, тут майже нема будинків з центральним опаленням. Самі іспанці завжди дивуються, навіщо робити центральне опалення, коли кожна сім’я надає перевагу своєму температурному режиму. Всі мешканці Барселони опалюють житло самі – електрообігрівачами або кондиціонерами, які працюють на тепло і на холод.
  5. При купівлі помешкання обирайте варіанти з газовими приладами. Газова плита, газовий котел та обігрівачі допоможуть вам значно економити на електроенергії.
  6. Придбайте посудомийку. Доведено, що при ручному митті посуду витрачається приблизно така сама кількість електроенергії (освітлення кімнати + витрати на підігрів води) і в 1,5-2-3 рази більше води. При митті посуду обирайте режим ECO.
  7. При пранні білизни також обирайте режим економії.
  8. Перевірте, аби крани та унітази не протікали. Така невеличка поломка може влетіти в копійку.
  9. Використовуйте сучасні крани,  які фіксують декілька режимів натиску води – це допоможе вам використовувати менше води.
  10. Якщо у вас є відкритий балкон чи тераса, ви можете збирати дощову воду для поливу квітів.

Якщо дотримуватись цих простих правил економії, ви можете зберегти до 50-100 євро у місяць. Звикнути до економії складно, особливо, якщо ви ніколи не робили цього раніше. Але коли ви почнете це робити і побачите результат, ви вже не зможете зупинитись. А на збережені кошти можна ще й трохи побалувати себе!

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Anastasiya Barabash - педагог, філолог та перекладач англійської мови. Авторка статей про освіту та дітей.