Як отримати підвищення зарплати на роботі? Методи, які працюють

0

Якщо ви працівник, який робить більше, ніж вам за це платять, ви – хороший працівник. Якщо також ви викладаєтесь на повну і думаєте, як просунути компанію, ви – хороший працівник. У такому випадку ви заслуговуєте на підвищення зарплати. Особливо, якщо за останній рік вам її не збільшували, ваше повне право попросити про це. І найгірший варіант, який може бути – вам скажуть «ні».

До речі, таким хорошим працівником треба бути мінімум рік. Якщо ви ідеально працювали 2 місяці, як на мене, це зарано, щоб просити про підвищення, хіба що ви почали роботу з мінімальної зарплати.У цій статті я хочу розказати про методи, які я використовував і рекомендував людям щодо того, як отримати підвищення, коли ви працюєте в офісі. На жаль, я не можу тут казати про blue-collar працівників, бо на цих роботах я ніколи про підвищення не просив.

Кумедно, що якраз цього тижня я перечитував книгу Браяна Трейсі “Eat that frog!”, де він пише щось подібне до цього методу, називаючи його: “Think on the paper” – “Думай на папері”.

Після 4 років роботи в офісі я зрозумів, що якщо не попросити, підвищення не дадуть, хоча в мене і хороший начальник. Тому я собі вирішив, що я кожного року я мушу просити про підвищення. Чи мені дадуть його, чи ні – це інше питання, але я мушу спробувати.

Це, звісно, поза зоною мого комфорту. Принаймні, так було перші два роки – дуже важко. Я не знав, як із цим питанням підійти. А зараз вже настільки набрався впевненості, що можу запитати про це в будь-яку зручну хвилину. Це все практика.

Проте я не просто підходив до начальника і казав: “Дядя бос, дайте мені, будь ласка, більше грошей, бо не вистачає…” Я використовував певну стратегію і хочу сьогодні поділитися нею з вами.


Як попросити про підвищення на роботі

Ось кроки, які я використовував, i рекомендую вам для того, щоб просити про підвишку:

  1. Перш за все, я готувався. Я складав список того, що я за цей рік зробив, що я зробив такого, що просунуло компанію далі, що завдяки мені компанія заробила більше, а працівники стали продуктивнішими, або я чи робив якісь речі швидше, ніж завжди.
  1. Далі я склав список справ, які можу зробити: цілі на наступний рік чи на майбутнє. Я зобов’язувався виконати всі ці справи, якщо мені підвищать зарплату чи покращать умови. А відповідно, мої дії просунуть і покращать компанію.
  1. Я писав, чого я хочу, тобто яку компенсацію. Але я не писав лише суму грошей, яку я хочу отримувати, а робив трішки інакше. Я дав своєму босу 2 варіанти:

1) Грошова одиниця: я хочу отримувати стільки і стільки цього року. Рекомендую просити як мінімум 10% і більше. Ви можете сторгуватися на менше, але завжди просіть більше. Але це має бути в розумних межах: не перегинайте палицю.

2) Я хочу отримувати ті самі гроші, що й зараз, але працювати на один день менше (замість 5 днів – 4 дні).

Що ми робимо далі з цією інформацією? Ми її грамотно, організовано вписуємо на папір, скажімо, у файл Word. Треба мати 4 сторінки, як мінімум, але, чесно кажучи, це максимум, бо більше не будуть читати. Навіть ці 4 сторінки не завантажуйте занадто. У мене були 3 сторінки заповнені менш ніж на 25% і одна була десь на 75%.

  • Перша сторінка – це вступ. Тобто своєрідний cover letter, де написано: «Я такий-то, такий-то».
    Просто напишіть лист, в якому вкажіть ім’я начальника і що ви хочете з ним зустрітися: чи то на обід чи в офісі, – щоб поговорити про виконання роботи. І цей маленький вступ може складатися з 1 абзацу, максимум двох. Навіть якщо у вас дружні стосунки з начальником, зробіть цей лист офіційним.
  • Друга сторінка – це список того, що ви зробили за цей рік.
  • Третя сторінка – це список того, що ви пропонуєте зробити.
  • Четверта сторінка – остання, де ви кажете, що хочете за це все.

Потім це бажано роздрукувати на хорошому папері, купити хорошу папку і при нагоді підійти до начальника і сказати: «Коли в тебе буде можливість, зустріньмося і поговорімо», – і вручити йому цю папку.

Важливо! Не давайте йому можливості сказати: “Я назначу зустріч”, самі скажіть: “Я підійду до вас наступного тижня і ми поговоримо, коли краще зустрітися”. Тобто не очікуйте, що він сам вам запропонує і скаже зустрітися тоді-то й тоді. Бо більшість начальників завжди зайняті  і те, що ви їх просите, потрібно вам, а не їм. Це ваша відповідальність йому нагадати. Тому коли дали його цю папку, десь через тиждень нагадуйте: «Так що? Коли ми зустрінемося?», але, звісно, у дружній формі. Не робіть це так, щоб це виглядало, ніби ви у відчаї.

Багато людей мають страх, що якщо попросять більшу зарплату, то їх можуть звільнити. Ні, за це вас не звільнять, найгірший варіант, який може бути, це вам скажуть «ні», тобто відмовлять в підвищенні чи інших вигодах.

Але коли ви підготуєте в такому стилі документи, цю пропозицію, повірте, це вас підніме в очах боса, адже чи велика ваша компанія, чи мала, але вона, можливо, настільки заклопотана, що ваш начальник нічого не помічає далі свого носа і це не його вина, просто справ багато завжди, в нашому столітті, ми ділові люди і ми завжди зайняті.

Тому ви гарно покажете йому, хто ви такий, на що ви заслуговуєте, і чому ви цій компанії важливі.


Знак, що потрібно змінювати роботу

Якщо після цього всього начальник не хоче з вами зустрічатися або й зовсім кидає якийсь негативний коментар у ваш бік щодо того, що ви зробили, або говорить, що ви ні що не заслуговуєте – це знак, що потрібно шукати нову роботу. Не бійтеся змін. Шукайте паралельно і повірте, ваша наступна робота буде кращою.А як ви просили про підвищення зарплати? Якими методами користувалися? На скільки відсотків вам найбільше піднімали зарплату?


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com