Історія одного переїзду, або як переїжджати до іншого штату. Поради та нюанси

0

Почувши фразу «Ми скоро переїжджаємо до іншого штату», я з відчаєм огледіла нашу квартиру: меблі, техніка, сезонний одяг та ще безліч різноманітних дрібничок… так, це не в Україні переїхати з однієї квартири до іншої. Та ще й машину треба перевезти…


З чого почати?

Отже, з чого слід починати? Для початку слід визначитися з кількістю речей, які ви заберете з собою та які вам знадобляться на новому житлі. Всі інші можете без жалю віддати, викинути або продати (на сайтах Amazon, eBay, Letgo та ін.).

Далі — вибір мувінгової компанії. І тут є свої нюанси. Ідеальний варіант, якщо вам хтось порадить перевірену компанію.

У нашому випадку ми обирали компанію на сайті-агрегаторі та дивилися відгуки та рейтинги. Проте, на ділі, позитивні відгуки не можуть гарантувати якісний сервіс. Тож краще спочатку поспілкуватися з декількома компаніями, спитати про додаткові платежі та строки доставки. 

Це важливо, тому, що, по-перше, більшість компаній може назвати одну ціну, а безпосередньо перед переїздом виявляють ще платежі за обгортку, додаткову вагу,  завантаження-розвантаження речей та інше.

По-друге, багато мувінг-сервісів перевозять речі одразу декількох клієнтів, та, якщо контейнер повністю не заповнено, вони можуть ще декілька тижнів чекати на ще одного або двох) клієнтів (так, зриваючи строки, вказані у договорі).

Є також інший варіант — «самостійний та дешевий». Ви орендуєте трак та самі перевозити на ньому свої речі. Даний варіант підходить, якщо у вас не дуже багато речей та ви переїжджаєте у межах одного штату або до сусіднього.


Пакування речей

Отже, наступний етап — пакування речей. Зазвичай коробки надаються мувінговими компаніями, але дешевше обійтись своїми. Часто їх можна взяти безкоштовно у магазинах Target, Walmart, The Home Depot.

Рекомендую коробки з речами пронумерувати та підписати.

Не скажу нічого нового, але все-таки нагадаю: дуже уважно читайте договір з вашою мувінговою компанією перш, ніж підписати його. Обов’язково має бути зазначена їх відповідальність за пошкодження ваших речей та меблів при перевезенні.

Також, якщо вам ще потрібен час на знаходження житла, мувінгові компанії надають послуги тимчасового зберігання речей (storage services).

Перевезення авто, загалом проходить трохи простіше та швидше. Головне це підготувати машину до перевезення (помити, зняти паси та інші пропуски, забрати цінні речі) та приготувати речі, які знадобляться на перший час.

А тепер, стосовно організаційних моментів. Про ваш переїзд та зміну адреси слід обов’язково сповістити поштову службу USPS, податкову службу IRS, автотранспортний відділ DMV, та (якщо це актуально для вас) міграційну службу USCIS.

І, наостанок, декілька слів про інформаційну підготовку до нового місця. В США в різних штатах можуть дещо відрізнятися закони, правила дорожнього руху (наприклад, у Каліфорнії при заміні водійських прав на місцеві, треба здавати knowledge test), календарні свята, строки отримання документів та ін. Тож краще провезти загальний лікбез по новому місцю заздалегідь.

Бажаю легких подорожей!  


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є запитання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar