Як безкоштовно перевірити кредитну історію?

0

Я не можу не наголошувати, якою важливою є кредитна історія і кредитна оцінка. Це згадано майже в кожній другій-третій статті. В Америці це на вагу золота. З хорошою кредитною історією й оцінкою у вас багато можливостей. Але з ними не народжуються. Щоб їх виробити, потрібні час і терпіння, але врешті-решт це дає чудові результати.

Рекомендую почитати ці статті на сайті про кредитну історію й оцінку. Вони допомогли вже не одній людині взяти хороший старт чи зрозуміти, де і що вони роблять неправильно:

Як бачите, стаття про те, як безкоштовно перевірити credit score, вже була написана. А от про кредитну історію нічого сказано не було. Я хочу виправити цю ситуацію і збалансувати її статтею про те, як безкоштовно перевірити кредитну історію.

Кредитну історію можна безкоштовно перевіряти тільки раз на рік. Якщо ви хочете робити це частіше, потрібно буде платити гроші. Тож зараз я покроково покажу вам, як це робити, а знизу поясню, що саме ви можете знайти і навіщо вам це потрібно.

Тож почнімо.


10 простих кроків для перевірки кредитної історії

1. Зайдіть на сайт  www.annualcreditreport.com

2. Натисніть на Request Yours Now

iporada-credit-history-1
***існує 3 кредитні бюро, тож вам треба буде виконати ці дії тричі, щоб отримати три звіти з усіх бюро, тобто один звіт з одного бюро.

Внизу сторінки посередині буде червона кнопка, натисніть на неї.

3. Напишіть ваші ім’я, прізвище, день народження, social security i social security ще раз.

iporada-credit-history-2
4. Введіть вашу адресу і наприкінці вкажіть, чи проживали ви за нею два роки або більше. Якщо ні, внизу вам потрібно буде вказати попередню адресу.
iporada-credit-history-35. Тепер – стандартна процедура: ввести код, який ви бачите, і натиснути на кнопку Next.

iporada-credit-history-4
6. Тепер ви повинні обрати бюро, з якого хочете отримати звіт.

iporada-credit-history-5
7. Потім ви зайдете на іншу сторінку, де ви повинні підтвердити 4 останні цифри вашого social security.

iporada-credit-history-68. Tепер – ще одна стандартна процедура. Це підтвердження інформації, яку знаєте тільки ви. Це можуть бути дані про ваші рахунки, адресу або компанії, з якими ви мали справу. Вигляд це має приблизно такий. Ви повинні обрати варіант, який відповідає саме вам. Якщо ви відповіли на якесь запитання неправильно, вам поставлять ще кілька схожих. Усе для вашої безпеки.

iporada-credit-history-79. Тепер я потрапив на сторінку, де можу побачити свій звіт, якщо натисну на посилання Get Started.

iporada-credit-history-810. На наступній сторінці є загальна інформація про мою кредитну історію, але вона мені не потрібна. Мене цікавить детальна, тому треба натиснути Save As PDF праворуч, як на зображенні нижче.
iporada-credit-history-9Усе. Тепер можете переглядати свою кредитну історію.


Що знаходиться в кредитній історії?

Що ви можете знайти в цьому звіті? Таку інформацію:

1. Кредитний підсумок1. Підсумок активності рахунку
2. Інформація про рахунок2. Детальна інформація про рахунок
3. Запити3. Компанії, які надсилали запити на перегляд вашої кредитної інформації
4. Негативна інформація4. Банкрутства, застави, конфіскації й інші покарання
5. Персональна інформація 5. Персональні дані, адреси, історія працевлаштування
6.  Оскарження інформації у файлі6. Як можна оскаржити інформацію, надану в цьому файлі
7.  Список прав, які ви маєте перед FCRA7. Список прав, які ви маєте перед FCRA
8. Відшкодування наслідків крадіжки особистих даних8. Відшкодування наслідків крадіжки особистих даних
9. Ваші права перед судом штату9. Ваші права перед судом штату

Навіщо вам перевіряти кредитну історію?

Ви маєте стежити за помилками. Кредитні історії створюють і видають 3 кредитні бюро. Як будь-яка інша система, вони не ідеальні й роблять помилки, до того ж, досить часто. Це ваша відповідальність – стежити, щоб у вас не було помилок.Також на сайті був факт, який мене зацікавив. На сайті рекомендують перевірити одразу 3 звіти за один раз, коли ви купуєте машину чи будинок, щоб одразу побачити, чи є у вас якісь проблеми. А от якщо ви просто хочете перевірити, тоді краще це робити з одним звітом кожні чотири місяці. Проте все залежить від вас, вашого бажання і часу.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com