З чого складається ваша кредитна оцінка (credit score)?

0

Ми знаємо, що кредитна оцінка дуже чутлива до будь-яких фінансових змін, які ви робите. І від цього вона або зростає, або падає. Але які саме фактори впливають на credit score і наскільки важливий кожен фактор? Погляньмо.

  1. 40% – історія всіх платежів (payment history) – це найважливіший і найвпливовіший фактор. Якщо ви прострочили один платіж або зовсім його не заплатили, ваша оцінка значно знизиться. І повірте мені на слово, що це один з факторів, який дуже важко полагодити, бо тільки вчасними платежами і часом можна виправити помилку. Тож рекомендую налаштувати або автоматичні платежі, або нагадування про те, що вам треба платити на кредитки.
  1. 35% – сума кредиту, який ви винні – другий за важливістю фактор. Рекомендовано не мати більш ніж 30% кредиту від усієї дозволеної суми кредиту. Тобто якщо у вас є 2 картки по 5 тисяч доларів, то в сумі не бажано мати на них баланс більший, ніж 3 тисячі. Хоча багато хто рекомендує не більш ніж 10%, та я рекомендую 0% балансу 😉
  1. 10% – це типи кредитів, які ви використовуєте. Багато людей спеціально беруть кредити в магазинах чи особисті кредити, щоб покращити свою кредитну оцінку. Як бачите, це має дуже маленький вплив. Якщо вам крім кредитних карток непотрібно більше кредитів, то не беріть їх. Не думайте, будь ласка, що ви зможете так полагодити свій credit score.
  1. 10% – це нові кредити. Наостанок, відкриття нових карток або взяття нових кредитів має маленький вплив. Але це не дозволяє вам брати кредити часто.

Тепер ви краще розумієте, що і як сильно впливає на вашу кредитну оцінку. Рекомендую почитати інші мої статті на цю тему тут.


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче.

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com