Знай свої права або я тебе засуджу

0

Якщо ви колись мали власний бізнес в Америці, то щонайменше один раз вам хтось казав, що подасть на вас у суд. “Я тебе засуджу!” – це типова фраза, яку говорять люди, коли злі на вас чи на саму ситуацію.


Якщо ви мали бізнес і з вами таке траплялося, то з часом ви почали пропускати це повз вуха навіть не реагуючи, тому що знаєте, як це – подавати на когось у суд, і знаєте, що, напевно, лише 1% людей так роблять.

Якщо ви проживали в будинку чи квартирі, які орендували, з вами напевне траплялася ситуація, коли ви були злі на людину й організацію, що надавали вам це житло, і ви мали право подати на них у суд з тих чи інших причин. Але чомусь не робили цього.


Скажу чесно, цей процес не надто приємний і простий. Хоча приємність і складність – не найбільші проблеми. Найбільші – це гроші. Процес коштує грошей, наймаєте ви адвоката чи ні. Втім, з адвокатом це ще дорожче.

Якщо ви бізнесмен, моя рекомендація – не дуже перейматися, коли вам в обличчя кажуть, що подадуть у суд. Найімовірніше, це лише ті «песики», які дуже сильно гавкають, але бояться вкусити.

Якщо ви споживач, не кидайтеся порожніми словами як-от: «я тебе засуджу» тощо. Краще йдіть і подавайте в суд, не попереджаючи компанію чи власника.

З одного боку, цей процес дуже неприємний і дорогий, а з іншого, він може бути для вас прибутковим. Вам потрібно знати закони. Більшість людей їх не знають. Я теж один із них.

Є закон, який має назву «Landlord-Tenant Law». Він захищає орендаря й орендодавця в певних штатах. У цьому документі є все, що можна і чого не можна робити. У кожного штату він різний, тож загалом не можу нічого порадити особисто. Якби не бізнес, не знаю, чи прочитав би цей закон. Але це було потрібно для моєї роботи. Там чимало технічних термінів, але багато й цікавих, які ілюструють, хто що може й не може робити.

Якщо ви знаєте свої права й вірите, що виграєте суд, можете самі йти до суду й подавати заяву або найняти адвоката.

Тепер трішки приголомшливих фактів, які мене колись здивували. От ви прийшли на суд. Орендодавець прийшов на суд. І після 10-15 хвилин процесу ви перемагаєте, і вам повинні виплатити компенсацію за моральну чи фізичну шкоду. Якщо сума десь до 10-15 тисяч (у різних штатах по-різному), справу будуть розглядати в суді дрібних позовів. Ви виграєте суд і думаєте, що зараз отримаєте те, що відсудили. Але не все так просто.

Людина не зобов’язана поступатися. Людина не зобов’язана виплатити фінансову компенсацію. Як це?! Також на їхній background history не позначиться цей процес. Тобто, про цей суд ніхто не чув і ніхто його не бачив. Щоб офіційно «повісити» його на певну людину, потрібно ще раз іти в суд, заповнювати інші форми й платити гроші. Але це дасть лише те, що цей судовий процес буде пов’язаний із цією людиною, але вона досі не зобов’язана нічого вам платити.

Тож наступне, що ви маєте зробити, – це піти в поліцію чи до шерифа з довідками про суд і ваш виграш, і тільки тоді за все це візьметься поліція, але результат знову буде невтішним для вас, якщо ваш опонент знає, як викрутитися.

Але є й такі випадки, коли за вашу справу адвокат береться безкоштовно, бо ви на 99% переможете й отримаєте гроші.

Тож якщо у квартирі, в якій ви живете, зламався туалет, не кричіть, що подасте в суд на свого орендодавця. Але якщо у вас протікав дах, і ви не один раз казали про це своєму орендодавцю, а він врешті-решт проламався і пошкодив вам щось (комп’ютер, документи, меблі), ви маєте повне право судитися. Але робіть це тихенько. Підіть до суду, заповніть форму й усе. Люди люблять несподіванки.

Leaderboard Ad


Знайшли для себе щось цікаве? Порекомендуйте цю статтю також вашим друзям та знайомим, поширивши посилання в соціальних мережах. Також підпишіться на нашу тижневу он-лайн розсилку тут, щоб бути в курсі всіх оновлень сайту. Якщо у вас є питання або додаткова інформація, поділіться нею в коментарях нижче..

Про автора

Avatar

Andriy Boychuk Засновник Immigrant Porada - платформи для українських іммігрантів. Життєрадісний, чоловік прекрасної дружини і тато бомбезної донечки. #іПорада www.iporada.com